Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.12.2018 15:04
Chrono Trigger: Schala Edition. ROM Hack zmieniający grę
1461V

Chrono Trigger: Schala Edition. ROM Hack zmieniający grę

Chrono Trigger: Schala Edition to najnowszy ROM Hack znanego w tym świecie autora, który postanowił znacząco rozbudować jedną z najlepszych gier wszech czasów.

Ciężko jest nie napisać o genialności Chrono Triggera gdy pisze się o tej produkcji. Topowy jRPG w historii gatunku, jedna z najlepszych gier jaka kiedykolwiek powstała. Ciesząca się ogromną popularnością i sporym kultem.

Ostatnia aktualizacja Chrono Trigger dostępna

Nie powinno nikogo dziwić, że ktoś postanowił ten tytuł znacząco rozbudować w nowym ROM Hacku. Chrono Trigger: Schala Edition za którym stoi ta sama osoba, co stworzyła hacki do Final Fantasy IV - Golbez Edition oraz Final Fantasy VI - General Leo Edition, postanowiła zadać i odpowiedzieć na pytanie - co jeśli Schala uciekłaby z Oceanicznego Pałacu?

Modyfikacja zabiera nas w interesującą wycieczkę po dodatkowych wydarzeniach osadzonych w 12 000 BC razem z Magusem, który w zamian za pomoc w odnalezieniu Crono, oczekuje odnalezienia swojej siostry.

Chrono Trigger: Schala Edition dodaje do gry mnóstwo nowych scenek fabularnych, przedmiotów, technik specjalnych oraz broni, oferując ogromną porcję nostalgii, zachowując także parę niespodzianek.

Modyfikację pobierzecie z forum projektu. Oczywiście by w pełni legalnie skorzystać z ROM Hacku należy posiadać własną kopię Chrono Trigger i z niej wykonać kopię do postaci ROM. Wtedy takowy plik możemy spatchować zmodyfikowaną wersją gry.

Źródło: https://www.chronocompendium.com/Forums/index.php?topic=12976.0

Tagi: chrono trigger Chrono Trigger: Schala Edition SNES square squaresoft