Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 16.12.2018 16:50
Red Dead Redemption 2. Aktorzy nie mieli pojęcia w czym biorą udział
5370V

Red Dead Redemption 2. Aktorzy nie mieli pojęcia w czym biorą udział

Red Dead Redemption 2 była jedną z najważniejszych premier ostatnich tygodni. Warto przypomnieć, że przez lata projekt był utrzymywany w ścisłej tajemnicy.

Red Dead Redemption 2 to wyczekiwana kontynuacja gry z 2010 roku. Fani przez wiele lat prosili o stworzenie kolejnego tytułu osadzonego na Dzikim Zachodzie. Jak już wiemy, opłacało się czekać te 8 lat.

Red Dead Online otrzymało mikrotransakcje. Rockstar rozdaje złote sztabki

Zanim dane nam było poznać historię Arthura Morgana przez lata Red Dead Redemption 2 było w sferze domysłów i płonnych nadziei. Rockstar Games pracował nad grą długie lata i dopiero w zeszłym roku oficjalnie potwierdzono powrót na Dziki Zachód.

Okazuje się, że projekt był utrzymywany w ścisłej tajemnicy do tego stopnia, że nawet aktorzy nie zostali poinformowani w czym biorą udział. Gabriel Sloyer, który użyczył głosu Javierowi Escuelli wyznał. że przez pięć lat regularnie odwiedzał studio Rockstara, jednakże początkowo nie wiedział w kogo się wciela.

Rockstar wykonał świetną robotę, aby nie wyjawić tajemnicy. Przez pięć lat nie powiedzieli nikomu nad czym pracują - ani nam, ani swoim dziewczynom.

Początkowo nie wiedziałem, kogo gram, ale w ciągu kilku miesięcy odkryłem wszystko. Dzięki butom i stosowanemu językowi domyśliliśmy się, że akcję osadzono na Dzikim Zachodzie. Nie trzeba było być geniuszem… w końcu nad jakim innym westernem pracuje studio?

Pamiętam swój pierwszy dzień w studiu, w którym pracowaliśmy nad sceną dźwiękową i nie widziałem niczego. Nagle ktoś powiedział "Tutaj nie używamy słów zaczynających się na literę R". Wtedy zrozumiałem, że mieli na myśli rzeczywistość.

Zdaniem aktora praca nad grą jest zupełnie różna od tworzenia seriali czy filmów, ponieważ przy grach nie ma miejsca na improwizacje.

W przeciwieństwie do telewizji, w której wiem, co będę robić, mając trochę miejsca na spontaniczność, w projekcie Rockstara może to być  cokolwiek innego! 

Najtrudniejsze były jednak sceny motion capture, podczas których będąc w kombinezonie musiał zagrać na gitarze 8-9 piosenek będąc w specyficznej pozycji tak, przez które elementy kostiumu wbijały się aktorowi w mięśnie ud.

Tagi: playstation 4 Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two xbox one.

Nie przegap