Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2018 08:00
Madden NFL 19 bez damskiego boksera. EA usuwa mężczyznę, który zaatakował kobietę
639V

Madden NFL 19 bez damskiego boksera. EA usuwa mężczyznę, który zaatakował kobietę

Electronic Arts musiało zareagować na ostatnią aferę w NFL. Jeden z zawodników Kansas City Chiefs w bardzo agresywny sposób zaatakował kobietę, więc mężczyzna zostanie usunięty z Madden NFL 19.

Kareem Hunt mógł zostać wielką gwiazdą NFL, jednak jego kariera właśnie legła w gruzach. Mężczyzna na początku roku zaatakował kobietę i choć sprawa była już rozwiązywana przez policję, to jednak najnowsze nagranie pokazuje jedno – zawodnik kłamał i był bardzo agresywny.

Battlefield 5 Rozdział 1: Wstęp dostępny dla wszystkich. Pobieramy bezpłatny dodatek

Po kilku miesiącach od zdarzenia pojawiło się nagranie, na którym Kareem Hunt próbuje zaatakować kobietę, jest odciągany przez swoich znajomych, następnie udaje mu się ją popchnąć, by w ostateczności jeszcze kopnąć ofiarę. Sytuacja wydarzyła się w jednym z hoteli w Cleveland, podobno obie strony były pod wpływem alkoholu, ale nic nie tłumaczy zachowania 23-letniego zawodnika, który właśnie rozgrywał swój drugi sezon w NFL.

Czas przeszły nie pojawia się tutaj bez przyczyny – władze Kansas City Chiefs zdecydowały się usunąć futbolistę z drużyny, a szefowie NFL z ligi. Hunt w zasadzie nie ma szans na obronę, bo wcześniej zeznawał w tej sprawie i skłamał mówiąc, że nie doszło do żadnej sprzeczki.

Na sytuację musiało zareagować Electronic Arts – rzecznik przedstawił następującą wiadomość:

„Jesteśmy w trakcie usuwania Kareema Hunta z zestawienia Madden NFL 19, Madden Overdrive oraz Madden Ultimate Team.”

Gracze nie mogą być w tej sytuacji poszkodowani, więc jeśli posiadacie kartę Hunta w Madden Ultimate Team, to otrzymacie stworzonego zawodnika o identycznych statystykach. Bliźniaczą sytuację widzieliśmy w 2004 roku, gdy Baltimore Ravens został zawieszony z powodu przemocy domowej. Sytuacja z Huntem nie wpłynie na działanie  Madden NFL 19, ponieważ deweloperzy systematycznie aktualizują statystyki sportowców, więc po prostu przy najbliższej okazji zajmą się usunięciem Hunta.

Źródło: https://www.polygon.com/2018/12/4/18126264/kareem-hunt-madden-19-ultimate-team-removed

Tagi: ea tiburon Electronic Arts Madden NFL 19

Nie przegap