Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2018 10:05
PlayStation Classic pozwala każdemu wejść do menu systemowego. Wczytywanie kolejnych gier to kwestia czasu?
3223V

PlayStation Classic pozwala każdemu wejść do menu systemowego. Wczytywanie kolejnych gier to kwestia czasu?

Sony nie zdecydowało się na stworzenie własnego emulatora do PlayStation Classic, więc gracze bez najmniejszego problemu „rozgryźli” działanie dostępnego systemu. Wystarczy jeden klawisz, by wejść do menu konsoli, gdzie znajduje się wymowne: „LOAD CD IMAGE”.

Japończycy zaoferowali kawał pięknego pudełeczka, które jednak nie zostało dopieszczone. Jednym z problemów PlayStation Classic jest zamknięta konstrukcja, ale najwidoczniej jest to wyłącznie kwestia czasu.

PlayStation Classic – recenzja sprzętu. Sony odwołuje się do wspomnień

Gracze z kanału RETRO GAMING ARTS postanowili wykonać mały test – podłączyli klawiaturę do portu USB retro konsoli Sony, a następnie kliknęli „ESC”. To wystarczyło, by na ekranie telewizora pojawiło się pełne menu, gdzie można decydować o zapisach, zmieniać FPS-y, włączać cheaty, zmienić kontrolę, a wśród opcji pojawia się „LOAD CD IMAGE”.

Ten „skomplikowany proces” nie działa podobno ze wszystkimi klawiaturami (śmiga na między innymi Corsair K75), a jednocześnie autorzy podkreślają, że każdy robi to na własną odpowiedzialność – nie zbadali opcji na wielu konsolach, więc nie mogą obiecać, że nie pojawi się problem w niektórych egzemplarzach.

Pewnie nie będziemy musieli czekać wielu dni na konkretne informacje dotyczące wgrywania na konsolę Sony kolejnych gier... W końcu menu jest dostępne dosłownie dla wszystkich.

Poniżej zobaczycie opcje PlayStation Classic.

Tagi: classic playstation classic retro Sony

Nie przegap