Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2018 13:16
Fortnite ma problem. Kolejna osoba pozwie Epic Games
7931V

Fortnite ma problem. Kolejna osoba pozwie Epic Games

Epic Games powinno zatrudnić kilku dobrych prawników. Twórcy Fortnite będą zmuszeni do zmierzenia się ze znanymi osobistościami, którym nie podoba się, że deweloperzy bezprawnie wykorzystują ich  wizerunki.

W drugiej połowie listopada informowaliśmy o reakcji rapera 2 Milly, który dowiedział się, że jego kocie ruchy pojawiły się w Fortnite. Epic Games nie prosiło o zgodę na wykorzystanie tańców, a jednocześnie deweloperzy zarabiają na twórczości muzyka.

Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Sytuacją zainteresowała się kancelaria Pierce Bainbridge, która reprezentuje nie tylko 2 Milly – Lenwood ‘Skip’ Hamilton również zdecydował się wejść na drogę sądową z Epic Games:

„To nie jest pierwszy raz, gdy Epic Games bezczelnie przywłaszcza sobie wizerunek prezentujący amerykański talent. Nasz klient Lenwood ‘Skip’ Hamilton zrealizuje podobne roszczenia przeciwko Epic Games z powodu wykorzystania jego wizerunku dla postaci „Cole Train” w Gears of War.”

Problemem w tym wypadku okazuje się nie samo wykorzystanie, ale po prostu fakt zarabiania na prawdziwych postaciach – mężczyźni nie mogą pozwolić, by Epic Games dorabiało się milionów bez otrzymania odpowiedniej zgody.

W tej sytuacji Epic Games musi mierzyć się już z 2 Milly oraz Skipem – oficjalne pozwy zostały złożone – a podobno to nie koniec. Pierce Bainbridge zbiera teraz okradzione osoby i zamierza walczyć o dobro swoich klientów.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2018/12/02/fortnite-dance-emote-lawsuit-going-ahead/#/slide/1

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software