Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.11.2018 13:16
Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite
9476V

Raper pozwie Epic Games za wykorzystanie jego tańca w Fortnite

Epic Games kolejny raz pod obstrzałem z uwagi na Fortnite. Tym razem działa prawnicze przeciwko wydawcy wytoczyć chce raper 2 Milly, któremu nie podoba się, że Epic bezprawnie wykorzystał jego taniec.

Fortnite oferuje ponad 100 emotek, które można kupić za $5, co nie jest przesadnie dużą kwotą jeśli ktoś lubi wydawać kasę na bezsensowne rzeczy. Emotki w grze powstają z wielu inspiracji, ale w niektórych przypadkach okazuje się, że Epic bezprawnie zrzyna z innych.

Fortnite z niezasłużonymi banami. Epic Games przeprasza i rozdaje prezenty

Raper 2 Milly nie jest wyjątkowo znaną personą, ale jego taniec Milly Rock stał się popularny w popkulturze i inni chętnie z niego korzystali. I z tym problemu raper nie ma. Jednak gdy dowiedział się, że w Fortnite jego taniec, przemianowany na Swipe It jest dostępny do kupienia, lekko się poirytował.

Wszyscy zaczęli mi mówić, "Stary, twój taniec jest w grze".

Oni ten ruch sprzedają, zarabiają na nim. Wtedy uznałem, że tak dłużej być nie może. Nie chcę zarobić milionów. Chronię to, co moje.

Oczywiście możecie rapera wyśmiać, że stara się wybić na popularnej grze, ale... w jakimś stopniu jego działanie ma podstawy. Oczywiście czy ma rację, rozstrzygnie sąd (Epic sprawy nie komentuje). Chociaż prawnicy mówią, że może być to ciężki proces - prawo autorskie nie wyróżnia praw własności do choreografii.

To nie pierwszy raz, gdy z powodu emotek artyści wypowiadają się na temat Fortnite. Kilka miesięcy temu, raper Chance odniósł się do podobnego tematu - skoro Epic zarabia na ruchach wymyślonych przez artystów, to ci mogliby jakąś działkę dostawać.

Źródło: https://www.cbsnews.com/news/rapper-2-milly-accuses-fortnite-of-stealing-his-dance-moves-milly-rock-emote/

Tagi: 2 milly epic games Fortnite Gearbox Software Nintendo Switch PC playstation 4 xbox one