Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.11.2018 23:59
PlayStation Classic z zaskakująco mocnymi podzespołami. Pełna specyfikacja konsoli
3580V

PlayStation Classic z zaskakująco mocnymi podzespołami. Pełna specyfikacja konsoli

W przyszłym tygodniu PlayStation Classic będzie dostępne dla wszystkich graczy. Jest to dobry moment na dokładne zbadanie wnętrza urządzenia, ponieważ okazuje się, że Sony zdecydowało się wrzucić do małego pudełka bardzo ciekawy zestaw podzespołów.

„Szarak” w wersji Classic oferuje 20 zainstalowanych produkcji, przyjemne menu oraz dwa kontrolery. Pakiet został już sprawdzony przez naszą redakcję, więc bez problemu zapoznacie się z naszą recenzją oraz zerkniecie na unboxing.

PlayStation Classic – recenzja sprzętu. Sony odwołuje się do wspomnień

Sprzęt zbadali również specjaliści z Digital Foundry, którzy zdecydowali się na otwarcie obudowy i spojrzenie na poszczególne elementy zestawu. Biorąc pod uwagę zadania stawiane przed urządzeniem możemy śmiało powiedzieć, że w środku konsoli znalazł się „obfity pakiet”.

  • SoC Mediatek 8167A Quad Core Cortex-A35 1.5 GHz / PowerVR GE8300
  • Audio Chip: Mediatek MT6392A
  • Motherboard Sony LM-11 (1-984-020-11)
  • RAM 1GB DDR3-1866 Samsung K4B4G1646E-BYMA
  • eMMC 5.1 16 GB KLMAG1JETD-B041

W przypadku PlayStation Classic otrzymaliśmy czterordzeniowy ARM Cortex A35 (częstotliwość 1,5 GHz) z grafiką PowerVR, 1GB pamięci RAM oraz 16GB pamięci na dane – oczywiście te podzespoły nie robią wrażenia względem aktualnej generacji, jednak patrząc na zapotrzebowanie retro konsoli możemy mówić o naprawdę ciekawym zestawie.

Sony zdecydowało się na mocniejsze podzespoły od Nintendo w przypadku NES-a Mini i SNES-a Mini, co w zasadzie nie powinno nikogo dziwić, jednak warto pamiętać, że niektórym graczom udało się wykorzystać konsole Big N do emulowania gier z PlayStation.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-playstation-mini-teardown

Tagi: playstation classic Sony specyfikacja