Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.11.2018 21:10
Civilization 6 z ogromnym rozszerzeniem. Erupcje wulkaniczne i zmiany klimatu w Gathering Storm
2088V

Civilization 6 z ogromnym rozszerzeniem. Erupcje wulkaniczne i zmiany klimatu w Gathering Storm

Civilization 6, które trafiło w ostatnich dniach na Swtich to nie koniec atrakcji szykowanych dla fanów tego wspaniałego strategicznego uniwersum.

Już wiemy, o co chodziło z tajemniczym tornado, które publikowane było na tajemniczym livestreamie od wczoraj. To niestety nie zapowiedź Civilization 7, jak spekulował Wojtek, tylko... zajawka kolejnego rozszerzenia do Civilization 6!

Rozszerzenie nazywa się "Gathering Storm" i - jak nazwa wskazuje - będzie koncentrować się na dynamicznych warunkach atmosferycznych oraz zmiennych ekosystemach (głównie chodzi tu o rozlewiska wielkich rzek oraz o potężne erupcje wulkaniczne, które oprócz destrukcji zapewnią bardzo żyzne tereny pod uprawy). Co ciekawe - w dalszej fazie kampanii, gdy gracz wejdzie już w fazę industrialną, trzeba będzie uważać na ocieplenie klimatu i związane z nim zalewanie nisko położonych, nadmorskich terenów.

Oprócz dodania aż 8 nowych cywilizacji, 14 cudów świata, 2 świeżych scenariuszy i innych budowli w Civilization 6 pojawi się dzięki temu DLC również Kongres Światowy, który ostatnio występował w Civilization 5.

Pecetową premierę rozszerzenia zaplanowano na 14 lutego 2019 r. Nie wiadomo jeszcze niestety, kiedy rozszerzenie trafi na iOS oraz Switch.

Tagi: 2K Games Firaxis Games Sid Meier's Civilization VI

Nie przegap