Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2018 10:53
The Forest może trafić na Xbox One. Sony zagwarantowało sobie czasową ekskluzywność
1771V

The Forest może trafić na Xbox One. Sony zagwarantowało sobie czasową ekskluzywność

Od jutra gracze na PlayStation 4 otrzymają dostęp do The Forest, jednak wiele na to wskazuje, że autorzy przygotują dodatkową wersję. Studio wytłumaczyło zamieszanie związane ze stworzeniem edycji wyłącznie na jedną konsolę.

The Forest wyszedł z programu Wczesnego Dostępu w kwietniu, jednak gra znacznie wcześniej świętowała pierwsze sukcesy. Gracze chętnie biegali po wielkim lesie i starali się unikać dzikich golasów.

NPD ujawnia gry generujące największy przychód z PlayStation 4 i Xbox One. Ekskluzywne tytuły w mniejszości

Pozycja będzie od jutra dostępna na PlayStation 4 i zdaniem deweloperów The Forest w wersji na obie konsole Sony nie odbiega od wersji przeznaczonej na komputery osobiste – nawet pod względem grafiki, gdy włączymy tytuł na bardzo mocnej maszynie.

Twórcy zdradzili również powód, dlaczego The Forest będzie aktualnie dostępne wyłącznie na jednej konsoli – to Sony po zobaczeniu pierwszego zwiastuna zgłosiło się do studia i deweloperom udało się nawiązać ścisłą współpracę z japońską korporacją.

Endnight Games to małe studio, więc autorzy nie mogli pozwolić sobie na jednoczesną pracę nad trzema wersjami (PC, PlayStation 4, Xbox One), więc czasowa ekskluzywność miała dla autorów dodatkowy sens.

Nie oznacza to, że The Forest nie może trafić na urządzenie Microsoftu: „chcielibyśmy w przyszłości przenieść grę na Xboksa” - powiedziała Anna Terekhova, która rozmawiała z dziennikarzem redakcji GamingBolt.

Aktualnie bez większych szczegółów, ale pewnie przy odpowiednim wyniku edycji na PlayStation 4, otrzymamy zapowiedź wersji na Xboksa One.

Źródło: https://gamingbolt.com/dev-explains-why-the-forest-is-currently-a-ps4-console-exclusive-would-love-to-bring-it-to-xbox-one

Tagi: Endnight Games The Forest xbox one

Nie przegap