SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2018 07:00
NPD przedstawia najbardziej dochodowe gry z PlayStation 4 i Xbox One. Ekskluzywne tytuły w mniejszości
2695V

NPD ujawnia gry generujące największy przychód z PlayStation 4 i Xbox One. Ekskluzywne tytuły w mniejszości

Na aktualnej generacji nie brakuje fantastycznych, ekskluzywnych produkcji, jednak największą gotówkę generują gry debiutujące na wszystkich platformach. Wyniki z NPD pokazują dominację głośnych shooterów.

Mat Piscatella, dyrektor wykonawczy ds. gier w The NPD Group (amerykańskiej firmie zajmującej się badaniami rynku, która dostarcza miesięczne dane dotyczące sprzedaży dla branży gier w USA), przedstawił dwa zestawienia TOP 10 ujawniające produkcje, które wygenerowały największą gotówkę na PlayStation 4 i Xbox One.

Destiny 2 za darmo! Blizzard rozdaje produkcję

NPD zbiera dane z fizycznej oraz cyfrowej sprzedaży, jednak nie wszystkie firmy ujawniają konkretne dane dotyczące swoich wewnętrznych platform – przykładowo Bethesda i Nintendo nie dzielą się z organizacją szczegółowymi informacjami sprzedaży.

Jakie gry wygenerowały najwięcej dolarów? Grand Theft Auto V i trzy odsłony Call of Duty (po jednej dla Sledgehammer, Treyarch i Infinity Ward) królują w obu zestawieniach. W zasadzie obie listy zawierają sporo shooterów i w sumie pokazuje to stosunek graczy do tego gatunku oraz głośnych IP. Ze względu na wsparcie wydarzeń e-Sportowych dobrze na PlayStation 4 w USA radzą sobie gry z serii NBA 2K, jednak warto również dostrzec dobre rezultaty Battlefield 1 i Star Wars: Battlefront – pozycje EA załapały się do obu rankingów. W TOP 10 znajdują się w sumie cztery gry z serii Call of Duty…

Co z tymi ekskluzywnymi perłami? Na PlayStation 4 znajduje się God of War (siódme miejsce), a na Xboksie One mamy Halo 5: Guardians (ósma lokata)…. Reszta? Została wprost zdominowana pozycjami dostępnymi na wszystkich platformach.  

Piscatella wspomniał również, że wkrótce do TOP 10 na PlayStation 4 trafi Spider-Man, a NBA 2K18, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oraz Overwatch są bliskie wskoczenia do TOP 10 na Xbox One. Dane NPD przedstawiają sprzedaż do 6 października, więc nie obejmują premier Call of Duty: Black Ops 4 i Red Dead Redemption 2.

PlayStation 4

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: WWII
 3. Call of Duty Black Ops III
 4. Call of Duty Infinite Warfare
 5. NBA 2K18
 6. Battlefield 1
 7. God of War
 8. Star Wars Battlefront
 9. Call of Duty: Advanced Warfare
 10. NBA 2K17

Xbox One

 1. Grand Theft Auto V
 2. Call of Duty: WWII
 3. Call of Duty Black Ops III
 4. Call of Duty Infinite Warfare
 5. Battlefield 1
 6. Star Wars Battlefront
 7. Call of Duty: Advanced Warfare
 8. Halo 5: Guardians
 9. Destiny 2
 10. Fallout 4

Źródło: https://wccftech.com/npd-top-10-games-sold-ps4-xb1/

Tagi: npd tweet wyniki wyniki sprzedaży