SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.11.2018 19:30
Birds of Prey z kategorią wiekową R. Szykuje się mocna opowieść
935V

Birds of Prey z kategorią wiekową R. Szykuje się mocna opowieść

W 2020 roku możemy być świadkami pierwszego filmu DC Extended Universe przygotowanego z myślą o starszych widzach. W „Birds of Prey” poznamy losy trzech antybohaterek, które wspólnymi siłami zmierzą się z wielkim niebezpieczeństwem.

Margot Robbie (Harley Quinn), Mary Elizabeth Winstead (Huntress) i Jurnee Smollett-Bell (Black Canary) mają już na początku roku trafić na plan. Aktorki to główne bohaterki nadciągającego „Birds of Prey”, za który odpowiada Cathy Yan.

Wiedźmin od Netflix. Pierwszy pokaz Geralta! Wstępna data premiery i Polak w obsadzie

To właśnie reżyserka zapowiedziała przygotowanie „Birds of Prey” z kategorią wiekową R – trudno oczywiście potwierdzić, czy sytuacja nie zostanie zmieniona podczas produkcji, jednak aktualnie projekt ma być skierowany dla widzów od 17 roku życia.

Miejmy nadzieję, że Cathy Yan dotrzyma słowa, ponieważ jak sama wspomniała „nie mogła odłożyć tego scenariusza”, w którym znalazło się sporo czarnego humoru oraz kobiecej emancypacji – zdaniem twórczyni wszystko zostało przedstawione w bardzo wiarygodny sposób. W produkcji zobaczymy również Renee Montoyę (w tej roli Rosie Perez) i Cassandrę Cain (Batgirl).

Na konkretne materiały z planu musimy jeszcze zaczekać, jednak odnoszę wrażenie, że DC potrzebuje wielu podobnych produkcji, które pozwolą zapomnieć o ostatnich niepowodzeniach.

Premiera „Birds of Prey” odbędzie się 7 lutego 2020 roku.

Źródło: http://collider.com/birds-of-prey-cassandra-cain-movie-talk/

Tagi: birds of prey film