Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.10.2018 14:10
Hellgate: London wraca do żywych
1012V

Hellgate: London wraca do żywych

Hellgate: London, po latach przerwy, próbuje kolejny raz wrócić do świata żywych. Tym razem wyłącznie jako gra dla jednego gracza.

Hellgate: London to bez dwóch zdań ciekawy przypadek. Gracze z dłuższym stażem mogą pamiętać premierę z 2007 roku. Na tytuł byłych pracowników Blizzarda czekano wtedy jak na absolutny hit. Obie odsłony Diablo w portfolio działały na wyobraźnię.

Niestety dla graczy, Hellgate: London okazało się klapą mimo sporego potencjału. Grę zabił fatalny balans oraz przesadne opieranie się an systemie P2W, który odpychał niepłacących. Ostatecznie gra umarła i później próbowała wrócić.

Pierwszą próbę podjęto w w 2014 roku, gdy na Steam Greenlight trafiła wersja MMO F2P. Z tego też nic nie wyszło. W międzyczasie fani odpalili swój amatorski projekt wskrzeszający grę sieciową w Hellgate: London.

Teraz, za powrót Hellgate odpowiada nowy właściciel marki - HanbitSoft. Postanowił on wydać grę jeszcze w tym roku na PC jako tytuł w pełni singlowy, do którego dołożono niewydane Hellgate: Tokyo.

Gra zadebiutuje na Steamie już 15 listopada tego roku.

Tagi: hellgate: london pc

Nie przegap