Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.10.2018 09:07
Call of Duty: Black Ops 4 na szczycie. Nowe produkcje ze słabymi wynikami w Wielkiej Brytanii
883V

Call of Duty: Black Ops 4 na szczycie. Nowe produkcje ze słabymi wynikami w Wielkiej Brytanii

Wszyscy czekają na Red Dead Redemption 2? Nie tylko Take-Two, Rockstar, czy też gracze, ale w zasadzie cała Wielka Brytania, która liczy na znaczący wzrost sprzedaży gier w pudełkach. Aktualnie produkcje notują spadek zainteresowania względem ubiegłego roku.

W ubiegłym tygodniu na rynku pojawiło się kilka mocnych produkcji, jednak tylko cztery trafiły do rankingu 40 najchętniej kupowanych gier. Najlepszy wynik zanotował LEGO DC Super-Villains – tytuł trafił na szóste miejsce. LEGO przygoda zanotowała gorszy rezultat od ostatniego LEGO The Incredibles.

Sony prezentuje nadchodzące hity. Tytuły z 2018 i 2019 roku na muzycznej reklamie

Soulcalibur 6 wpadł na ósmą lokatę, ale pozycja wydawana przez Bandi Namco zanotowała 55% gorszy rezultat na premierę od Soulcalibur 5. Należy oczywiście zwrócić uwagę, że dane GfK podają wyłącznie rezultaty pudełek, a pięć lat temu gracze chętniej sięgali po gry w standardowym wydaniu.

Starlink: Battle for Atlas również nie pobił rankingów sprzedaży, jednak warto zwrócić uwagę, że jest to produkt skierowany głównie dla dzieci i rodzin, więc Ubisoft może oczekiwać większego zainteresowania w grudniu. Pewną ciekawostką są dane poszczególnych platform – tytuł Francuzów był najchętniej kupowany na Nintendo Switch (82%). W przypadku pozostałych platform widzimy zbliżone rezultaty: 10% PlayStation 4, 9% Xbox One.

Call of Duty: Black Ops 4 (-39%), FIFA 19 (-39%), Assassin's Creed: Odyssey (-50%) notują gorsze rezultaty względem ubiegłego tygodnia, ale produkcje i tak znajdują się na szczycie rankingu. Ta sytuacja tylko pokazuje pewne problemy pudełek w Wielkiej Brytanii – GfK podaje spadek na poziomie 6,2% względem ubiegłego roku... A warto podkreślić, że już teraz na rynku zadebiutowały nowe części Call of Duty, Fify oraz właśnie Assassin's Creed. Zdaniem specjalistów ostatnią nadzieją jest nadciągający Red Dead Redemption 2.

Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii:

  1. Call of Duty: Black Ops 4 (1)
  2. FIFA 19 (2)
  3. Assassin's Creed Odyssey (2)
  4. Spider-Man (6)
  5. Forza Horizon 4 (5)
  6. LEGO DC Super-Villains (nowość)
  7. Super Mario Party (7)
  8. SoulCalibur VI (nowość)
  9. Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy (8)
  10. Shadow of the Tomb Raider (9)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-10-22-all-eyes-on-red-dead-as-uk-games-retail-falters

Tagi: sprzedaż uk Wielka Brytania wyniki sprzedaży