Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2018 13:30
Assassin's Creed: Odyssey z najdłuższą opowieścią w historii serii. Znamy czas gry i szczegóły
6184V

Assassin's Creed: Odyssey z najdłuższą opowieścią w historii serii. Znamy czas gry i szczegóły

Ubisoft już kilka miesięcy temu zapowiadał przygotowanie bardzo długiej opowieści w Grecji. Twórcy rozwinęli elementy RPG i dodali wiele ciekawych wątków, więc zainteresowani Assassin's Creed: Odyssey mogą szykować się na rozbudowaną przygodę.

Na początku przyszłego tygodnia pojawią się pierwsze opinie o Assassin's Creed: Odyssey, więc już teraz pierwsi dziennikarze zakończyli przygodę w Grecji. W rezultacie możemy potwierdzić, że Ubisoft faktycznie stworzył wielką opowieść.

Assassin's Creed: Odyssey ma osiągnąć spory sukces w Japonii. Ubisoft wierzy w chmurę

Dziennikarz Powerpyx.com poznał już całą historię z Assassin's Creed: Odyssey – ukończenie gry zajęło mu dokładnie 41 godzin, 9 minut i 59 sekund. Wynik prezentuje się naprawdę okazale, ponieważ poznanie opowieści z Assassin's Creed: Origin zajmowało około 28 godzin, a na przykładowo poznanie głównego wątku z Assassin's Creed IV: Black Flag trzeba poświęcić 22 godziny, Assassin's Creed: Syndicate wymaga 17 godzin, a Assassin's Creed: Unity poznacie w 16 godzin.

Należy na pewno podkreślić, że Assassin's Creed: Odyssey posiada wysoki poziom trudności, więc podczas rozgrywki trzeba ukończyć wiele wątków pobocznych – nie jest możliwe bieganie wyłącznie za fabularnymi zadaniami. Redaktor zdobył w 41 godzin 37 na 50 poziomów doświadczenia i słuchał większości dialogów – pominął jedynie niektóre w zadaniach pobocznych.

„Jeśli posłuchasz wszystkich dialogów, to czas łatwo wyniesie ponad 50 godzin. Jeśli pominiesz wszystkie, to możesz przyspieszyć rozgrywkę do 30 godzin. W tych 41 godzinach odkryłem również całą mapę i to trwało 5-6 godzin! Potrzebujesz około 1 godziny na każdy poziom (4-6 questów). Zadania skalują się do poziomu postaci, tak samo jak wrogowie i obszary. Gra jest absolutnie masywna i zdobycie 100% zajmie ponad 100 godzin. Przejście do poziomu 50 zajmie około 50 godzin bez XP Boosterów (można je kupić z Helix Credits przez mikrotransakcje).”

Przedstawiciel Powerpyx.com nie korzystał z „dopałek”, a zarazem podkreśla – wykonywanie zadań pobocznych jest często niezbędne, by móc podejść do fabularnych wydarzeń. Gra zawiera „9 Sekwencji Historycznych”, ale po zakończeniu głównego wątku czeka na nas wiele atrakcji – między innymi arena i bossowie. Assassin's Creed: Odyssey oferuje nawet sporo fabularnych opowieści, które jednak poznamy dopiero po głównym wątku.

Redaktor kończy swoje wrażenia pozytywnym akcentem:

„Jedna z najbardziej okazałych gier single-player w ostatnich latach!”

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey czas gry Ubisoft