Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2018 15:09
Assassin's Creed: Odyssey ma osiągnąć spory sukces w Japonii. Ubisoft wierzy w chmurę
831V

Assassin's Creed: Odyssey ma osiągnąć spory sukces w Japonii. Ubisoft wierzy w chmurę

Gracze z Japonii otrzymają dostęp do specjalnej wersji Assassin's Creed: Odyssey przygotowanej na Nintendo Switch. Produkcja ma zachęcić mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni do wizyty w Grecji, ponieważ tytuł posiada sporo nowych elementów, które powinny zachęcić typowego Japończyka.

Zax miał okazję wczoraj zaprezentować naszym czytelnikom dość nietypową kawiarnię. Ubisoft otworzył w Tokio miejscówkę, która będzie serwować graczom przysmaki stylizowane na potrawy znane ze starożytnej Grecji.

Assassin's Creed: Odyssey z kawiarnią asasynów w Tokio. Poznaliśmy rozmiary gry na PS4

Odpicowany lokal to tylko mała układanka z dużej kampanii promocyjnej, ponieważ Ubisoft wierzy, że nowa wersja Assassin's Creed: Odyssey pozwoli podbić Japonię. Gracze z tego kraju są podobno zainteresowani rozgrywką w chmurze i nie jest dla nich problemem wypożyczanie tytułu.

Steve Miller – dyrektor generalny Ubisoft Asia – podczas dyskusji z dziennikarzem Dualshockera podkreślił, że cała seria Assassin's Creed osiągnęła już bardzo dobre wyniki w Japonii, a będzie jeszcze lepiej. Dobre prognozy pojawiają się z prostego powodu: IP Ubisoftu zmierza w kierunku gier RPG, więc Japończycy mają chętniej kupować te przygody.

Już Assassin's Creed: Odyssey jest uważany za „pełnoprawnego RPG-a”, więc tytuł jest właśnie w taki sposób „sprzedawany” w Japonii. Miller zaznaczył, że jego firma ma jeszcze wiele do zrobienia w całej Azji. Ubisoft chce promować kolejne przygody, więc bardzo możliwe, że następne pozycje z katalogu Francuzów będą trafiać na Nintendo Switch w podobnej formie jak historia w Grecji.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja i możemy mieć nadzieję, że w pewnym momencie wydawcy zdecydują się na podobne ruchy w Europie. Chętnie sprawdziłbym, jak wygląda i działa Assassin's Creed: Odyssey na Nintendo Switch.

Źródło: https://www.dualshockers.com/assassins-creed-odyssey-japan-ubisoft/

Tagi: Assassin's Creed Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed: Odyssey japonia Ubisoft