Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2018 14:30
Woojer Ryg hitem Kickstartera. Kamizelka dla graczy może zrewolucjonizować rozgrywkę
1200V

Woojer Ryg hitem Kickstartera. Kamizelka dla graczy może zrewolucjonizować rozgrywkę

Twórcy najróżniejszych gadżetów starają się poprawić wrażenia graczy, jednak to o Woojer Ryg może być w następnych miesiącach bardzo głośno. Propozycja pozwala „poczuć” rozgrywkę i już teraz kamizelka cieszy się kapitalnym zainteresowaniem.

Wczoraj miałem okazję zapowiedzieć nowy headset Razera, który korzysta z ciekawego rozwiązania. Firma postanowiła wykorzystać zaawansowaną technologię haptyczną, dzięki której klienci mogą liczyć na wielowymiarowe doświadczenie odbierane przez zmysł dotyku.

Razer Nari to bezprzewodowy headset wykorzystujący nowatorską technologie HyperSense

Z bardzo podobnego rozwiązania korzysta Woojer Ryg, ale zamiast skupiać się wyłącznie na głowie, producent zdecydował się stworzyć kamizelkę, która pozwoli nam poczuć rozgrywkę. Podczas testów zainteresowani otrzymali między innymi możliwość sprawdzenia na własnej skórze ryku dinozaura i pierwsze opinie są wyjątkowo pozytywne.

Woojer Ryg działa dzięki wykorzystaniu ośmiu siłowników emitujących wibracje. Firma przygotowała kamizelkę w podobny sposób jak Razer słuchawki – tutaj nie jest potrzebna ingerencja deweloperów/muzyków, by sprzęt działał, ponieważ korzysta on wykorzystując analizę pasma akustycznego. Twórcy gier będą mogli bez problemu zadbać o przykładowo mocne „wstrząsy” w momencie postrzału gracza i będzie to łatwe do wykonania, ponieważ producent zajął się wsparciem Unreal Engine oraz Unity. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to potrzebne, więc Woojer Ryg od dnia premiery będzie współpracował ze wszystkimi grami, czy też ulubionymi utworami.

Jak każda innowacja, Woojer Ryg nie należy do najtańszych przyjemności. Na Kickstarterze można wykupić dostęp do egzemplarza za 549 dolarów, jednak w dniu premiery urządzenie będzie wycenione na 799 dolarów. Premierę zaplanowano na grudzień.

Aktualnie Woojer Ryg cieszy się wyjątkowo dobrym zainteresowaniem. Autorzy potrzebowali zaledwie 50 tysięcy dolarów na przygotowanie propozycji, a już teraz posiadają na koncie ponad 140 tysięcy dolarów. Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że Woojer posiada doświadczenie w kreowaniu podobnych technologii, bo w swoim czasie firma oferowała pas, który również reagował na dźwięk – teraz zdecydowano się znacząco usprawnić i rozbudować propozycję.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/1382889335/rygtm-worlds-most-powerful-haptic-vest?

Tagi: kickstarter technologie Woojer Ryg