Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2018 09:47
Razer Nari to bezprzewodowy headset wykorzystujący nowatorską technologie HyperSense
923V

Razer Nari to bezprzewodowy headset wykorzystujący nowatorską technologie HyperSense

Razer wrzucił do swojej oferty kolejny headset. Inżynierowie przygotowali nowatorską technologię, która ma wpłynąć na nasze wrażenia podczas rozgrywki, oglądania filmów, czy też słuchania muzyki. Poznajcie Razer Nari.

Razer Nari to nowa seria headsetów przygotowanych przez inżynierów Razera. Firma postawiła tym razem na zaawansowaną technologię haptyczną – HyperSense – która została przygotowana dzięki współpracy z Lofelt, niemiecką firmą specjalizującą się w tworzeniu technologii haptycznych wykorzystywanych do kreacji wciągających, naturalnych i realistycznych doświadczeń.

Microsoft zaprasza na X018. Xbox One otrzymuje pełne wsparcie myszek i klawiatur

“Lofelt z zaangażowaniem walczy o podniesienie standardu wrażeń generowanych przez technologię haptyczną, aby sprostać najwyższym wymaganiom, współcześnie używanych, rozwiązań audio i wideo. Współpraca z Razerem to dla nas niesamowita okazja do zademonstrowania wartości nowatorskiej technologii, którą udało się nam opracować. Jestem podekscytowany faktem, że jako jedni z pierwszych możemy pokazać potencjał zaawansowanych urządzeń haptycznych. Z niecierpliwością czekamy też na moment, w którym gracze, dzięki Nari Ultimate z technologią haptyczną Lofelta, będą mogli wznieść swoją rozgrywkę na jeszcze wyższy poziom”

Powyższymi słowami koncepcję przedstawił Daniel Büttner, prezes Lofelt. Razer ponownie ulepsza swoją formułę dorzucając do słuchawek przetworniki haptyczne, generujące wielowymiarowe doświadczenie odbierane przez zmysł dotyku. W rezultacie gracz może lepiej zlokalizować pozycję wrogów na mapie. Nowatorska technologia w czasie rzeczywistym konwertuje sygnały dźwiękowe na bodźce dotykowe i można z niej korzystać podczas grania, słuchania muzyki i oglądania filmów – bez konieczności dodatkowych integracji.

Producent kreując Nari Ultimate wykorzystał również automatycznie dopasowujące się do głowy pałąk oraz obracające się nauszniki wypełnione żelem chłodzącym. Poduszki nauszników posiadają również ukryte wewnątrz, specjalne wyżłobienia na zauszniki okularów.

Nari Utimate korzystają z technologii THX Spatial Audio, którą dobrze znają posiadacze Kraken Tournament Edition. Kreuje ona realistyczną głębię oraz immersyjność rozgrywki poprzez symulację dźwięku 360 stopni, charakteryzującego się najwyższą dokładnością pozycyjną - dla pełnej kontroli otoczenia podczas grania. Headset umożliwia ustawienie ulubionego poziomu balansu pomiędzy dźwiękami gry a czatem. Słuchawki działają w trybach bezprzewodowym i przewodowym oraz są kompatybilne z PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, a także urządzeniami mobilnymi.

Min-Liang Tan – Współzałożyciel i CEO Razera – zapowiedział urządzenie następującymi słowami:

„Razer bezustannie tworzy produkty wyposażone w innowacyjne technologie, aby dać graczom możliwie najlepsze doświadczenie podczas grania. Wraz z Nari Ultimate opowiadamy się całkowicie nowym sposobem w jaki gracze mogą poczuć swoje gry”

Razer Nari będzie dostępne w trzech wersjach: Nari Ultimate, Nari oraz Nari Essential. Opisane powyżej Nari Ultimate będą dostępne w cenie 199,99 euro. Nari w cenie 149 euro, pozbawione technologii HyperSense, zachowają wszystkie pozostałe cechy wersji Ultimate. Nari Essentials -bezprzewodowe słuchawki z THX Spatial Audio, samodopasowującym się do głowy pałąkiem i nausznikami wypełnionymi chłodzącym żelem, trafią do sprzedaży w cenie 99,99 euro.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: headset Razer słuchawki