Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2018 11:43
Assassin's Creed stawia na wybór. Nowe odsłony również pozwolą wcielić się w kobietę
785V

Assassin's Creed stawia na wybór. Nowe odsłony również pozwolą wcielić się w kobietę

Assassin's Creed: Odyssey jest przełomową opowieścią nie tylko ze względu na mocne elementy RPG i wiele trudnych decyzji podejmowanych przez graczy podczas tej przygody. Twórcy rozpoczynają nowy trend związany z bohaterkami, który będzie kontynuowany w kolejnych odsłonach.

Ubisoft już wcześniej pozwalał graczom wcielać się w kobiety podczas kolejnych przygód z serii Assassin's Creed, jednak to opowieść w Grecji zaoferuje w tym temacie pewną rewolucję. Teraz wszystkie kolejne odsłony pozwolą wybrać bohatera.

Assassin's Creed: Odyssey ze zwiastunem bez cenzury. Ubisoft zaskakuje

Sytuację zdecydował się wyjaśnić Scott Phillips, który podkreślił, że jego zespół nie może ograniczać potencjalnej liczby odbiorców, a najwidoczniej wrzucenie do gry postaci kobiecej zwiększa zainteresowanie przygodą:

„Sądzę, że błędem byłoby ograniczenie liczby graczy, ograniczenie liczby fanów. Nie wiem, dlaczego mielibyśmy wracać do starego systemu. Powinniśmy podążać w tym kierunku i przyciągać więcej graczy, więcej fanów, by mogli oni cieszyć się tym doświadczeniem i tworzyć własne historie.”

Postawienie na drugiego bohatera jest w tym wypadku znaczące, ponieważ deweloperzy skupili się na wielu dodatkowych fabularnych elementach, które są możliwe tylko i wyłącznie w przypadku jednej z postaci. W Assassin's Creed: Odyssey możemy nawet zabić jednego z NPC, który będzie nam dostarczał zadania i w tej sytuacji nie poznamy niektórych wątków – studio chce mieć pewność, że w ten sposób każdy gracz doświadczy indywidualnej historii, w której każda decyzja ma znaczenie.

Naszą recenzję Assassin's Creed: Odyssey przeczytacie na portalu na początku przyszłego tygodnia.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/09/26/assassins-creed-will-let-choose-gender-odyssey/

Tagi: Assassin's Creed Assassin's Creed Odyssey Ubisoft