Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.09.2018 12:10
PlayStation Classic bez wsparcia dla PSN i nowych gier
5208V

PlayStation Classic bez wsparcia dla PSN i nowych gier

Pora na łyżkę dziegciu w tej (retro)beczce miodu. PlayStation Classic zapowiada się świetnie, ale pewne aspekty tej retrokonsoli można by rozwiązać lepiej.

Sony potwierdziło w rozmowie z redakcją IGN, że tytuły dostępne na PlayStation Classic ograniczać się będą definitywnie do zaledwie 20 pozycji (póki co ujawniono 5 z szykowanych tytułów). Nie będzie możliwości dokupienia kolejnych "wirtualnych dysków" z grami na PlayStation Classic.

Druga niemiła informacja jest taka, że PlayStation Classic nie zaoferuje funkcjonalności PlayStation Network. Nie będziemy zatem pobierać aktualizacji, zdobywać trofeów za zabawę w klasycznych pozycjach, ani nie będziemy dysponować opcją kupowania kolejnych gier z PSOne poprzez PlayStation Store. Można oczywiście zapytać, po co taka "ekstrawagancja" w replice sprzętu, który nie oferował sieciowej rozgrywki. Mimo wszystko wsparcie dla trofeów byłoby w tym przypadku miłym gestem.

Każdy z regionów (USA, Europa, Japonia) otrzyma indywidualny zestaw 20 gier, które znajdziemy w pamięci PlayStation Classic. Konsola trafi na rynek 3 grudnia 2018 roku i będzie kosztować w Polsce ok. 450 zł.

 

Źródło: https://www.ign.com/articles/2018/09/21/playstation-classic-will-not-see-post-launch-games-has-no-online-functionality

Tagi: classic playstation classic psn psone Sony

Nie przegap