PlayStation Classic. Sony ujawnia miniaturową wersję PSOne z 20 grami!

Gry
12120V
PlayStation Classic. Sony ujawnia miniaturową wersję PSOne z 20 grami!
Bartosz Dawidowski | 19.09.2018, 08:12

Panie i panowie, dzieje się! Targi Tokyo Game Show 2018 jeszcze się nie zaczęły a już napływają do nas niezwykle ciekawe wieści. Sony właśnie ujawniło PlayStation Classic, małą retrokonsolę!

Sony postanowiło odpowiedzieć na działania Nintendo, które wprowadziło już na rynek zminiaturyzowane wersje NES i SNES. Taki sprzęt sprzedaje się cały czas w ogromnym nakładzie (tak wielkim, że wciąż brakuje towaru w sklepach). Nietrudno zrozumieć zatem decyzję Sony w kwestii działania na tym polu.

W tej chwili wiemy, że PlayStation Classic trafi na rynek 3 grudnia, równocześnie w Europie i USA. W pakiecie z konsolą znajdziemy 20 gier wgranych do pamięci hardware'u (takie "wirtualne dyski" zmieniać będziemy przez przyciskanie guzika podnoszącego klapkę). Na razie ujawniono następujące hity: Wild Arms, Ridge Racer Type 4, Jumping Flash oraz Final Fantasy VII. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry wybór gier (no, może oprócz Jumping Flasha, który był raczej przeciętny)

W kartonie z PlayStation Classic znajdziemy oprócz samej konsoli dwie repliki klasycznych kontrolerów i przewód HDMI. Cena to 99,99 euro a sprzęt trafi na europejski rynek 3 grudnia. Co wy na to?

 


 

Źródło: własne

Komentarze (261)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper