Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.09.2018 20:01
PlayStation Now umożliwia pobieranie gier na dysk konsoli
3914V

PlayStation Now umożliwia pobieranie gier na dysk konsoli

No i plotki sprzed kilku tygodni się potwierdziły. PlayStation Now zrywa z łatką usługi oferującej jedynie gry w streamingu i pozwoli wreszcie pobierać tytuły na dysk PS4.

PlayStation Now przeszło długą drogę. Początkowo miała to być usługa, która przyciągnie do ekosystemu PlayStation Nowych ludzi. Dlatego Sony udostępniało ją na smartfonach innych producentów oraz na TV.

PS Now we wrześniu. Europa otrzymuje oprócz Bloodborne również Yakuza 5

Po jakimś czasie priorytety się zmieniły, uznano, że całość trzeba odchudzić i PS Now zostało tylko na PS4 i PC. Usługa oferuje teraz gry z PS3 i PS4, które mogliśmy streamować (i nadal będziemy mogli).

Od dzisiaj dochodzi także opcja pobrania gry na dysk i w taki sposób jej ogrywania. Oczywiście musimy mieć opłacony dostęp do usługi. Na razie w ten sposób można grać w gry wyłącznie z PS4 (włącznie z tymi emulowanymi z PS2, które de facto są normalnymi aplikacjami na PS4), co nie powinno nikogo dziwić - brak wstecznej kompatybilności nie pozwoli uruchomić gier z PS3 lokalnie.

PS Now nie jest na razie dostępne w Polsce i niewiele wskazuje by to miało się zmienić w najbliższym czasie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by założyć sobie konto na amerykańskim lub brytyjskim PSN i tam korzystać z usługi. Dzięki opcji pobierania gier na dysk niwelujecie największy minus - lagi.

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2018/09/20/playstation-now-adds-downloading-of-ps4-ps2-games/

Tagi: