Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2018 19:50
Bethesda rejestruje znak towarowy Redfall. Gracze sugerują nawiązanie do The Elder Scrolls 6
2185V

Bethesda rejestruje znak towarowy Redfall. Gracze sugerują nawiązanie do The Elder Scrolls 6

Na E3 2018 zobaczyliśmy zdecydowanie za krótką zajawkę The Elder Scrolls 6. Bethesda potwierdziła przygotowanie produkcji, jednak na premierę musimy zaczekać dobre kilka lat. Mimo to ZeniMax zdecydował się zarejestrować tajemniczy znak towarowy.

The Elder Scrolls 6 powstaje, ale trudno tak naprawdę powiedzieć, kiedy odbędzie się premiera oczekiwanego RPG-a. Twórcy przygotowują produkcję, która powinna trafić do graczy na konsole dziewiątej generacji.

Fallout 76 zapewni atrakcje do końca świata. Bethesda zaoferuje tonę bezpłatnych dodatków

10 września odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie – ZeniMax zarejestrował nowy znak towarowy zatytułowany „Redfall”, który odnosi się do gry przeznaczonej na komputery osobiste oraz konsole. Trudno uwierzyć, by Bethesda mogła pracować nad kolejnym tytułem, więc wiele na to wskazuje, że tajemnicza marka odnosi się właśnie do jednego z już przedstawionych projektów.

W przeszłości korporacja za każdym razem rejestrowała tajemnicze znaki towarowe, które następnie odnosiły się do głównych odsłon serii The Elder Scrolls – tak było przykładowo z Oblivionem oraz Skyrimem.

Gracze postanowili nawet połączyć Redfell ze światem The Elder Scrolls i niektórzy widzą tutaj zabawę słów i połączenie „Redguard” z „Daggerfall”, a pojawiają się nawet głosy o wyraźnym odwołaniu do „Hammerfell”. Zapytajcie jak? Redguard to rasa, której przedstawiciele pochodzą z Hammerfell, które natomiast graniczy z Daggerfall... Nie możemy też zapomnieć o spekulacjach, według których akcja The Elder Scrolls 6 ma odbyć się właśnie na ternach Tamrielu – jest to jeden z kontynentów, który został podzielona na dziewięć prowincji, a jedną z nich jest właśnie Hammerfell.

Szczerze mówiąc trudno mi uwierzyć w taką zabawę słowem przez deweloperów z Bethesdy, jednak warto odnotować, że ZeniMax zarejestrowało nowy znak, o którym w kolejnych miesiącach (latach?) może być głośno.

Tagi: Bethesda Redfall The Elder Scrolls 6 The Elder Scrolls VI