Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2018 13:17
PlayStation 4 z aktualizacją 6.00. Sony ulepsza konsolę
15084V

PlayStation 4 z aktualizacją 6.00. Sony ulepsza konsolę

Japońska korporacja właśnie opublikowała kolejną łatkę dla PlayStation 4, PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro. Aktualizacja 6.00 jest od dzisiaj dostępna we wszystkich regionach, więc przed rozpoczęciem rozgrywki będziecie zmuszeni do pobrania plików.

Sony kilka tygodni temu zaprosiło graczy do testowania nowej aktualizacji, a następnie pojawiły się bodajże dwie łatki, które jednak nie wprowadzały wielkich zmian. Firma w końcu wydała „6.00”, ale również w tym wypadku trudno mówić o tonie innowacji.

Spider-Man powstał dzięki ogromnemu wsparciu Sony. Japończycy zgadzali się na wszystkie pomysły

Japończycy ponownie skupili się na uwielbianej przez fanów „stabilności”. Firmware 6.00 nie oferuje jakichkolwiek nowych funkcji, nie wprowadza udogodnień, czy też świeżych elementów. Inżynierowie z Tokio wciąż zajmują się ulepszeniem systemu.

Jest to zaskakująca sytuacja, ponieważ zazwyczaj pełne numery oferowały przynajmniej kilka dodatków – warto przypomnieć, że 5.00 pozwoliło graczom wrzucać na urządzenie własne tapety, czy też dostosowywać czas rozgrywki.

Trudno w tej sytuacji powiedzieć, kiedy możemy liczyć na konkretniejsze nowości, które odświeżą system i wprowadzą oczekiwane funkcje. W ostatnich miesiącach pojawiły się plotki o między innymi Wstecznej Kompatybilności, czy też cross-platformowej rozgrywce, jednak jak widać wciąż musimy czekać na konkrety.

Aktualizacja waży 447MB.

Tagi: aktualizacja firmware playstation 4 Sony