Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 21.06.2018 15:24
Gears 5 - wersja na PC nie będzie zwykłym portem
390V

Gears 5 - wersja na PC nie będzie zwykłym portem

Gears 5 zostało zapowiedziane podczas tegorocznej konferencji Microsoftu. Podobnie jak poprzednia odsłona, najnowsza gra trafi nie tylko na Xboksa One, ale i na komputery osobiste. Twórca obiecuje równie dobrą optymalizację jak przy Gears of War 4.

Gears 5 to jedna z najnowszych gier, które w przyszłym roku otrzymają fani Marcusa Feniksa. W tej odsłonie wcielimy się w Kait Diaz, która szuka informacji na temat Szarańczy, aby odkryć źródło trapiących ją koszmarów.

Gears 5 w produkcji. Dostaniemy też Gears of War Pop i Gears Tactics

Poprzednia część, Gears of War 4 była jedną z najlepiej zoptymalizowanych gier na PC w 2016 roku.  Rod Fergusson - szef studia The Coalition - w wywiadzie z magazynem Wired zapewnił, że Gears 5 nie będzie jedynie przeportowaną grą z konsoli. Wersja na PC jest tworzona od zera i ma posiadać optymalizację, która pozwoli odpalić tytuł na przeróżnych konfiguracjach. Według Fergussona już na wczesnym etapie Gears 5 działa w 120 klatkach.

Gears 5 ukaże się w przyszłym roku i będzie dostępne na Xboksie One oraz komputerach osobistych. Gra w dniu premiery będzie dostępna w abonamencie Xbox Game Pass.

Gears 5 - oficjalny zwiastun

 

 

 

Źródło: https://www.wired.co.uk/article/xbox-e3-2018-microsoft-news-gears-of-war-5-gears-tactics-gears-pop

Tagi: Gears 5 pc The Coalition wideo xbox one