Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.06.2018 21:14
The Last of Us świętuje 5. urodziny. 17 milionów sprzedanych gier
1080V

The Last of Us świętuje 5. urodziny. 17 milionów sprzedanych gier

Pięć lat temu, 14 czerwca 2013 roku w sprzedaży pojawiła się nowa marka Naughty Dog - The Last of Us. Przed premierą mało kto spodziewał się, że będziemy mieli do czynienia z jedną z największych gier na PS3. A jednak.

Pierwsze pokazy The Last of Us nie napawały optymizmem. Oczywiście ludzie ufali Naughty Dog po tym, co zrobili z serią Uncharted, ale sporo było pytań, mniej odpowiedzi. Ostatecznie, po przesunięciu premiery na czerwiec, gra się pojawiła w sprzedaży i pozamiatała.

The Last of Us Part II - Ellie będzie jedyną grywalną postacią

Jedni The Last of Us wychwalali pod niebiosa, nazywając grę Obywatelem Kane'em gejmingu, inni te określenia wyśmiewali twierdząc, że gra Naughty Dog jest przereklamowana jak mało co. Niezależnie od tego, jak odbieramy The Last of Us, gra jest gigantycznym sukcesem.

Tak, dobrze widzicie. W pięć lat sprzedano 17 milionów kopii na PS3 i na PS4 w formie zremasterowanej. Naughty Dog stworzyło więc niesamowicie silną markę, na której kontynuację czeka wielu posiadaczy PS4. To widać nawet na naszej stronie, gdzie społeczność nigdy nie była wyjątkowo aktywna, ale temat The Last of Us wzbudzał i nadal wzbudza żywe zainteresowanie.

Jak wspominacie swój pierwszy kontakt z grą? Zagraliście w dniu premiery lub krótko po na PS3? A może dopiero w remastera na PS4?

Tagi: naughty dog playstation 3 playstation 4 Sony Computer Entertainment the last of us