Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 30.05.2018 14:24
Symulator szkolnej strzelaniny usunięty ze Steama
370V

Symulator szkolnej strzelaniny usunięty ze Steama

W dzisiejszych czasach kreatywność mniejszych twórców nie zna granic, toteż nie dziwi symulator kromki chleba czy kozy. Active Shooter poszedł o krok dalej, ale na Steamie już go nie znajdziecie.

Steam jest dziś często krytykowany za to, że w prosty sposób każdy może umieścić swoją grę, nawet jeżeli jest ona nieskończona i pełna błędów. Przez to w cyfrowym sklepie Valve znajdziemy mnóstwo kiepskich produkcji, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Z Active Shooter jest jednak inaczej i tej gry na Steamie już nie znajdziecie.

Wiosenne Porządki na Steamie - specjalna odznaka i darmowy weekend

Active Shooter to symulator, w którym mogliśmy sterroryzować lokalną szkołę lub wcielić się w członka jednostki policyjnej SWAT, który miał go powstrzymać. Za stworzenie gry odpowiada Revived Games, a za wydanie Acid. Okazuje się, że na ich czele stał jeden człowiek - Ata Berdiyev - którego wcześniejsze produkcje wydane pod szyldami Interactive i Elusive Team zostały wyrzucone ze Steama. Ta gra również została usunięta, a jeden z pracowników Valve na łamach serwisu Kotaku postanowił ujawnić powody, dla których tak się stało:

„Ata to troll, który w przeszłości wykorzystywał klientów, publikował materiały chronione prawem autorskim i manipulował recenzjami użytkowników. Jego powrót w formie nowych firm wyszedł na światło dzienne, gdy badaliśmy kontrowersje związane z jego kolejnym tytułem. Nie zamierzamy robić interesów z ludźmi działającymi przeciwko Valve lub naszym konsumentom.

Wyznał też, że już wkrótce Valve przeprowadzi dyskusję na temat zmian zasad wydawania gier na Steamie. Teraz, aby pojawiła się jakaś produkcja, twórca musi zapłacić 100 dolarów.

 

 

Źródło: https://steamed.kotaku.com/valve-removes-school-shooting-game-from-steam-1826404803

Tagi: Steam Valve

Nie przegap