Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.05.2018 19:51
Epic Games sprawi, że zawodowa gra w Fortnite się opłaci
519V

Epic Games sprawi, że zawodowa gra w Fortnite się opłaci

Fortnite został fenomenem w świecie gier, pokazując starą prawdę - nie liczy się, kto był pierwszy, ważne jest kto lepiej reklamuje swój produkt. I to w imię walki o zainteresowanie, Epic Games przeznaczy 100 milionów dolarów jako dodatkową pulę nagród w turniejach.

Epic Games wie jak popularyzować swoje marki. Fortnite debiutując na rynku bez trybu Battle Royale skazane było na porażkę. Jednak ten szybko się pojawił w formie darmowej wersji, dzięki czemu gra błyskawicznie zbierała uwagę graczy, zwłaszcza na PS4, gdzie PUBG był nieobecny.

Fortnite trafi na Androida!

Kula śnieżna nabierała rozpędu i Fortnite ostatecznie przebił konkurencję, stając się prawdziwym fenomenem. Pomaga mu w tym dobra prasa, a także okazyjne sytuacje jak chociażby ta z Drake'iem, który grał w Fortnite'a dzięki czemu o grze usłyszał mainstream.

Teraz Epic Games ogłosiło, że do esportowej puli nagród dołoży 100 milionów dolarów, co jest kwotą większą, niż wynosiła pula nagród we wszystkich esportowych turniejach zeszłego roku z Top 10 popularnych gier. Dzięki temu zabiegowi, o Fortnite zrobi się głośno w świecie esportu, a do tego taka kasa zadziała na wyobraźnię i zachęci większa liczbę graczy do poświęcenia czasu tej grze.

Oczywistym jest, że ta kwota zostanie rozdzielona na kilkanaście, może więcej turniejów, ale i tak - nagrody mogą być wyższe o kilka, kilkanaście tysięcy dolarów. A to robi na wyobraźnię, prawda?

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/epic-games-will-provide-100-000-000-for-fortnite-esports-tournament?sessionInvalidated=true&lang=pl

Tagi: epic games Fortnite Gearbox Publishing pc playstation 4 xbox