Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.05.2018 20:40
Sieć Saturn znika z Polski. Zastąpi ją MediaMarkt
1270V

Sieć Saturn znika z Polski. Zastąpi ją MediaMarkt

Już za kilka miesięcy, sieć sklepów Saturn zniknie z polskiego rynku i zostanie zastąpiona marką MediaMarkt, która do tej pory funkcjonowała równolegle na naszym rynku.

Jeśli ktoś nie wie, Saturn i MediaMarkt mają wspólnego właściciela, więc do tej pory niektórzy zastanawiali się jaki ma sens działanie dwóch osobnych marek na polskim rynku. Ostatecznie, spółka MediaMarktSaturn Polska zadecydowała, że nie ma sensu dłużej trzymać na polskim rynku Saturna i za kilka miesięcy marka zostanie w pełni zastąpiona MediaMarktami.

W Polsce aktualnie znajdują się 22 sklepy Saturn, funkcjonuje także strona Saturn.pl. W maju rozpocznie się proces rebrandingu i potrwa do końca września. Saturny będą się stopniowo przekształcać w MediaMarkty. MM przejmie oczywiście sklepy, towar i ewentualne zobowiązania względem klientów.

Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków.

Tłumaczy ruch Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/saturn-sklepy-zmienia-sie-w-mediamarkt

Tagi: mediamarkt saturn

Nie przegap