Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.05.2018 17:00
God of War najszybciej sprzedającym się exem na PS4
1080V

God of War najszybciej sprzedającym się exem na PS4

God of War jest najszybciej i najlepiej sprzedającym się tytułem na wyłączność dostępnym na PlayStation 4. Sony ujawniło nam wyniki sprzedaży.

W momencie zapowiedzi God of War, wielu ludzi wątpiło, że odmieniona gra sprzeda się dobrze. Dominowały raczej głosy, że Sony przejedzie się na chęci zrewolucjonizowaniu swojej serii i pożałuje decyzji o porzuceniu dotychczasowego stylu rozgrywki.

Pięć kolejnych odsłon God of War? Reżyser gry ma właśnie tyle pomysłów

Już recenzje pokazały, że dostaliśmy świetną grę. Pytaniem pozostawało, czy gracze też ją docenią. I tak się właśnie stało. Sony pochwaliło się, że w 3 dni od startu, sprzedano 3,1 miliona kopii gry na całym świecie. Mowa tutaj o tradycyjnej, pudełkowej dystrybucji, jak i o cyfrowych wydaniach gry w PS Store.

Shannon Studstill z Sony Santa Monica specjalnie z tej okazji wydała komunikat:

Chciałam podziękować milionom fanów z całego świata, którzy postanowili zabrać się razem z nami w podróż śladami Kratosa. Wasze wsparcie daje nam inspirację i jest powodem dla którego staramy się ponad siły. Chciałam też podziękować reżyserowi gry, Cory'emu Barlogowi i reżyserowi produkcji - Yumi Yangowi, a także całemu, niesamowitemu zespołowi. Wiara w wizję i pasja w opowiadaniu historii jest niezaprzeczalna.

Gratulujemy wyniku!

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/05/03/god-of-war-is-the-fastest-selling-ps4-exclusive-ever-with-more-than-3-1-million-units-sold-in-three-days/

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica