Daniel Stroński Daniel Stroński 30.04.2018 18:14
God of War skrywa odniesienie do Avengers: Wojna bez granic (SPOILERY)
1782V

God of War skrywa odniesienie do Avengers: Wojna bez granic (SPOILERY)

God of War i... Kamienie Nieskończoności? W studiu Sony Santa Monica muszą być fani komiksów Marvela. Kratos może udawać Thanosa! Uwaga na spoilery!

God of War zaskoczyło graczy zupełnie nowym podejściem do serii, na co składa się mnóstwo detali. Nawiązania do komiksów Marvela się jednak nie spodziewaliśmy. W grze Sony Santa Monica odkryto Rękawicę Nieskończoności. Zanim jednak opiszemy tego easter egga, jeszcze raz ostrzegamy przed spoilerami z gry

Nasza recenzja gry God of War (PS4)

W ubiegłym tygodniu do kin wszedł film Avengers: Wojna bez granic, którego akcja krąży wokół potężnego Thanosa i jego misji zebrania sześciu Kamieni Nieskończoności. Są to pradawne kryształy dające posiadaczowi ogromną moc, lecz antagoniście nie wystarczy jeden - przygotował specjalną rękawicę mającą pomieścić je wszystkie.

Co ma do tego brodaty Kratos? W grze możemy zdobyć talizman-rękawicę o nazwie Shattered Gauntlet of Ages, w którego opisie czytamy, że to starożytny artefakt, który był zbyt potężny, więc rozrzucono jego części po światach. Po maksymalnym ulepszeniu artefaktu, możemy do niego przypisać do trzech ulepszeń, a tak się składa, że istnieje łącznie sześć odnoszących się do Kamieni Nieskończoności:

  • Andvari's Soul - Kamień Duszy
  • Njord's Temporal Stone - Kamień Czasu
  • Eye of the Outer Realm - Kamień Przestrzeni
  • Ivaldi's Corrupted Mind - Kamień Umysłu
  • Asgard's Shard of Existence - Kamień Rzeczywistości
  • Muspelheim Eye of Power - Kamień Mocy

Po umieszczeniu dowolnych trzech w rękawicy, Kratos jest w stanie wykonać efektowny atak godny samego Thanosa.

God of War - nawiązanie do filmu Avengers: Wojna bez granic

 

Źródło: Reddit, YouTube (Corrodiate)

Tagi: Avengers: Wojna bez granic easter egg god of war kratos radość Sony Interactive Entertainment sony santa monica thanos