Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.04.2018 20:50
Sony kolejny raz pomoże niezależnym deweloperom
264V

Sony kolejny raz pomoże niezależnym deweloperom

Wiele mówi się o tym, że Sony wycofało się ze wsparcie deweloperów niezależnych, gdyż nie poświęca im tyle uwagi jak na początku obecności PS4 na rynku. I jest w tym trochę prawdy. Ale tam gdzie trzeba, Sony pomaga.

O czym mowa? O rynku japońskim, gdzie środowisko deweloperów niezależnych nie jest tak rozwinięte jak w USA czy Europie, więc wydawcy pomagają jak tylko mogą, gdyż w ich interesie jest by zdolnych deweloperów było jak najwięcej.

PlayStation League zmienia się i pozyskuje partnerów

Japanese Computer Entertainment Supplier’s Association wysłało informacje prasowe do tamtejszych mediów, że Sony kolejny raz będzie wspierało deweloperów niezależnych podczas tegorocznych targów Tokyo Game Show. Na czym ta pomoc będzie polegała? Organizatorzy TGS wybiorą najlepszych deweloperów i takich, którzy zasługują na pomoc. Wszystkim tym, Sony opłaci stanowiska podczas TGS, co pozwoli im zaoszczędzić ogromne ilości gotówki.

I niech nikogo ten ruch nie zaskakuje. Sony co roku wspiera deweloperów niezależnych podczas TGS, czym jawnie przyczynia się do rozrostu sceny niezależnej w Japonii. Targi Tokyo Game Show, które w tym roku odbędą się w dniach 20-23 września są idealnym miejsce by pokazać swoje produkcje szerszemu światu.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sony-will-sponsor-indie-developers-tokyo-game-show-2018/

Tagi: Sony Sony Interactive Entertainment tokyo games show