Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 18.04.2018 16:05
God of War - syn Kratosa mógł się nie pojawić
513V

God of War - syn Kratosa mógł się nie pojawić

Już tylko dwa dni dzielą nas od premiery God of War skupiającym się teraz nie tylko na Kratosie, ale także na jego dziecku. Okazuje się, że Atreusa mogło wcale nie być.

God of War to nie tylko nowe umiejscowienie akcji w mitologii nordyckiej, ale także nowy rozdział w życiu Kratosa. Bóg Wojny doczekał się syna, który odgrywa ważną rolę w fabule gry. 

Nowe God of War nie wymaga znajomości poprzednich części

W najnowszym wywiadzie dla serwisu GameSpot Cory Barlog zdradza nowe informacje odnośnie Atreusa - syna Kratosa.

Okazuje się, że młodego wojownika mogło wcale w grze nie być. Reżyser gry ujawnia, że na samym początku Sony nie było wcale przekonane czy wprowadzenie dziecka to dobry pomysł i argument korporacji brzmiał tak:

To może być za trudne i zbyt kosztowne. I tak podjęliśmy się już wprowadzenia wielu zmian, a ta może być o jedną za dużo

Po rozmowie z Sony, Cory Barlog zaczął się zastanawiać nad tym co usłyszał od włodarzy i doszedł do wniosku, że dałoby się zrobić nową odsłonę God of War, ale nowe mechaniki wtedy okazałyby się bezużyteczne.

 Jedyne porównanie, jakie przyszło mi do głowy to był film "Wszystko stracone". Kontrolowalibyśmy bohatera, który rozmawiałby ze sobą od czasu do czasu, ale dialogów właściwie by nie było, a większość rozmów toczyłaby się w języku, którego i tak nikt nie rozumie.

Ostatecznie Santa Monica Studio otrzymało wolną rękę w tworzeniu nowej gry bez względu na poniesione koszty. Rob Davis, który zajmuje się projektowaniem poziomów podkreślił, że dodatkowa postać odkryła przed twórcami nowe możliwości.

Właściwie to Atreus pełni rolę eksperta od języka i mitologii nordyckiej. Jest to niesamowite, ponieważ w oparciu o to co umie Atreus, a Kratos nie, możesz stworzyć zupełnie inny zestaw poziomów.  To jest trochę dziwna relacja. To podobny przypadek jak w przypadku Chudego i Buzza Astrala, gdzie każdy z nich był dobry w innej dziedzinie. 

Relację Kratosa z synem będziecie mogli poznać pojutrze, kiedy do sklepów trafi God of War na PlayStation 4.

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/god-of-war-ps4-almost-didnt-have-one-of-its-best-m/1100-6458294/

Tagi: god of war Sony Interactive Entertainment sony santa monica