Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.04.2018 14:33
Chrono Trigger na PC przestanie straszyć grafiką
562V

Chrono Trigger na PC przestanie straszyć grafiką

Chrono Trigger, absolutny klasyk gatunku jRPG, najlepsza gra na SNES-ie, która trafiła na PlayStation, Nintendo DS-a, a ostatnio nawet na PC-ty. I po chwilowym entuzjazmie, grający na PC-tach ludzie zwątpili.

Chrono Trigger pojawił się na Steamie bez większych zapowiedzi 27 lutego tego roku. Po chwilowej euforii, że na PC-tach wylądował wreszcie ten świetny tytuł, pierwsze osoby zaczęły przeklinać na głos Square Enix za to, jak zepsuto te wydanie.

Retrogranie: Chrono Trigger (PSOne)

O co chodzi? Square jak to ma w zwyczaju portując stare gry, wrzuciło do Chrono Triggera menu żywcem wyjęte ze smartfonowej wersji. Dodatkowo, zamiast zostawić oryginalną, stworzoną ze sprite'ów grafikę, nałożono na to okropne filtry, które nie tylko rozmazały obraz, ale też uwypukliły poszczególne kafle z których składają się lokacje.

Powiedzieć, że wygląda to źle to nic nie powiedzieć (kliknijcie w Pokaż Obraz by zobaczyć pełen rozmiar)

Na tyle to psuło doznania z gier, że fani sami zaczęli błyskawicznie pracować nad zmodowaniem gry i przywróceniem oryginalnej grafiki. Na szczęście dla ich wolnego czasu - nie muszą. Square w ponad miesiąc po wydaniu gry zapowiedziało aktualizację, która doda oryginalną grafikę, którą będziemy mogli wybrać z menu. Zmian będzie więcej, ale poznamy je dopiero w momencie wydania aktualizacji.

Chrono Trigger - zwiastun wersji PC

 

Źródło: https://steamcommunity.com/games/613830/announcements/detail/1652133167148114465

Tagi: Chrono Trigger pc Square Enix wideo