Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 03.04.2018 19:15
Epic Games prosi, aby uczniowie nie grali w Fortnite Mobile podczas lekcji
1073V

Epic Games prosi, aby uczniowie nie grali w Fortnite Mobile podczas lekcji

Czy start mobilnej wersji Fortnite odbije się na ocenach uczniów? Epic ma pewne obawy.

Fortnite od Epic Games, to bijąca wszelkie rekordy popularności gra z gatunku battle royale. Zostajemy wrzuceni na wyspę razem z setką innych graczy. Nasz cel? Przeżyć. Aby to zrobić, musimy chwycić za broń, bo inni gracze nie okazują litości. Teraz możemy bawić się także mobilnie pod warunkiem, że posiadamy urządzenie z systemem operacyjnym iOS.

Fortnite - aktualizacja 3.4

Wraz z popularnością, przyszedł ogromny problem. Młodzież w wieku szkolnym, woli pocinać w Fortnite na lekcjach, zamiast się uczyć. Jeden z nauczycieli, o nazwisku Hillman, postanowił napisać do Epic Games za pośrednictwem Reddita, z prośbą o umieszczenie komunikatu zniechęcającego jego uczniów do takiej praktyki.  Nie spodziewał się odpowiedzi, jednak Epic postanowił spełnić jego prośbę. 

Ostrzeżenie od Pana Hillmana

Efekt widzicie na powyższej grafice. Epic Games należą się brawa za wysłuchanie tej prośby. Nie da się ukryć, że problem grających uczniów, powinien raczej ich cieszyć. Rzadko która gra szturmem przejmuje klasy i szkoły. Jednak małym wysiłkiem pokazali, że nie są obojętni na problemy swojej społeczności. Bo nie oszukujmy się. Uczniowie wybierający grę ponad naukę, mogą być sporym problemem w odległej przyszłości.

Źródło: https://twitter.com/arCtyC/status/979704839700697095?ref_src=twsrc^tfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dexerto.com%2Fnews%2Ffortnite-adds-warning-not-to-play-in-school-after-teacher-makes-plea%2F47293

Tagi: epic games Fortnite news