Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 30.03.2018 18:37
God of War. Nowa broń Kratosa bez tajemnic
2219V

God of War. Nowa broń Kratosa bez tajemnic

Pożegnajcie Ostrza Chaosu. God of War to pod wieloma względami nowe rozpoczęcie, więc zmianie uległa też dotychczasowa broń definiująca Kratosa. Tym razem wojownik chwyci za Lewiatana, czyli magiczny i śmiertelnie niebezpieczny topór.

Nadchodzące God of War to nie tylko zmiana mitologii na klimaty nordyckie. To przede wszystkim nowe spojrzenie na rozgrywkę. Kratos porzuci swoje charakterystyczne ostrza chaosu i będzie władał nową bronią. Bohater chwyci za topór Lewiatan, jak twórcy przygotowali to narzędzie?

God of War z dwoma trybami graficznymi na PS4 Pro

God of War jest już bardzo blisko premiery, więc twórcy nie marnują czasu i przedstawiają kolejne materiały. Tym razem wideo poświęcone zostało toporowi, którym Kratos będzie mordował przeciwników. Autorzy poświęcili temu elementowi wiele uwagi. Trzeba było zaplanować zupełnie nowe animacje, co nie było takie łatwe, bo bohater często rzuca swoją bronią na odległość, a topór ucieka z pola widzenia kamery. Wymusiło to zwrócenie szczególnej uwagi na to, aby ruch powrotu ostrza nie prezentował się źle.

God of War - topór Lewiatan

Nowa broń to także inny styl walki. Atakowanie toporem musiało być nie tylko brutalne, ale i dawać satysfakcję graczowi, który podczas wyprowadzania ciosów będzie czuł siłę uderzeń. W trakcie gry nie zabraknie obowiązkowego rozwijania naszych zdolności. Z czasem zakres ruchów i ataków toporem zostanie więc rozszerzony.

Źródło: YouTube (PlayStation Europe)

Tagi: God of War lewiatan PlayStation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo