Daniel Stroński Daniel Stroński 21.03.2018 12:21
Najwyższy poziom trudności w God of War zmieni przeciwników i ich zachowanie
1987V

Najwyższy poziom trudności w God of War zmieni przeciwników i ich zachowanie

God of War zapowiada się na grę ambitną pod każdym względem, również w kwestii dopracowania poziomów trudności. Zapomnijcie o zwykłym zwiększeniu siły potworów - deweloper przygotował coś specjalnego.

God of War w ciągu ostatnich dni pokazało bardzo wiele, dużo też usłyszeliśmy w licznych wywiadach z twórcami. Jeśli interesują Was RPG-owe elementy oraz nowy system walki, który znacząco zmieni to, co dotychczas widzieliśmy w serii, odsyłamy do naszej analizy rozgrywki i zebranych informacji o grze. Tym razem wiemy więcej na temat skali wyzwania.

God of War. Wszystko, co wiemy z nowych materiałów

God of War odda nam cztery poziomy trudności:

  • Give Me A Story (Łatwy),
  • Give Me A Balanced Experience (Średni),
  • Give Me A Challenge (Trudny),
  • Give me God of War (Najtrudniejszy).

Ważne jest to, że wybrany na samym początku najwyższy stopień trudności nie będzie mógł zostać później zmieniony. Czyżby chodziło o to, żeby nie oszukiwać z trofeami? Nie. Studio Sony Santa Monica poszło o krok dalej niż większość gier i stworzyło bardziej ambitny system poziomów trudności niż większa siła przeciwników lub bardziej wrażliwy na obrażenia bohater. Cory Barlog zapowiedział, że na poziomie Give me God of War gra ulegnie dużej zmianie:

Zrobiliśmy wszystko, żeby dostarczyć prawdziwe wyzwanie, nie zwykłe podwyższenie statystyk. Przeciwnicy ulegną zmianie, przygotowaliśmy dla nich nowe zachowanie podczas walk. Będzie to wyraźnie inne doświadczenie.

Warto też dodać, że ukończenie wątku głównego nie oznacza końca gry i będziemy mogli swobodnie zwiedzać wykreowany świat. To wszystko dostaniemy już w przyszłym miesiącu, 20 kwietnia. Przypominamy materiał z rozgrywki.

God of War - 15 minut z rozgrywki

 

Źródło: https://www.rollingstone.com/glixel/features/hands-on-with-god-of-war-evocative-gaming-bliss-w518039

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica wideo