Kacper Mądry Kacper Mądry 09.03.2018 18:09
Autor fabuły Mass Effect 2 opuszcza BioWare... znowu
582V

Autor fabuły Mass Effect 2 opuszcza BioWare... znowu

BioWare nie ma ostatnio szczęścia. Studio straciło właśnie kolejnego pracownika.

W czerwcu zeszłego roku do zespołu BioWare dołączył Drew Karpyshyn. Był to autor fabuły Mass Effect oraz Mass Effect 2. Pisarz ponownie rozstał się ze studiem.

Pierwsze odejście Drew Karpyshyna było spowodowane chęcią napisania trylogii powieści. Po ukończeniu przez niego prac, fani z enuzjazmem przyjęli informację o powrocie autora do studia, liczącą na powrót serii na właściwe tory po przeciętnym Mass Effect: Andromeda. Zanim jednak dostalibyśmy nowego Mass Effecta, autor scenariuszy miałby stworzyć fabułę do gry Anthem.

Drew Karpyshyn
Drew Karpyshyn

Drew Karpyshyn poinformował, że odchodzi ze studia BioWare, aby skupić się na innych projektach, które mają dotyczyć nowych książek, komiksów czy współpracy z innymi studiami growymi. Autor pracuje wraz ze studiem FogBank Entertainment nad tajemniczym projektem, który ma skupiać się na rozbudowanej fabule.

Odejście Drew Karpyshyna z BioWare to kolejne z "wielkich" zakończeń współpracy. Studio opuścił już dyrektor kreatywny Mike Laidlaw,  dyrektor generalny firmy Aaryn Flynn, główny autor fabuły Mass Effect: Andromeda Chris Schlerd oraz autor historii Dragon Age - David Gaider. Studio opuścił również starszy kierownik produkcji Chris Wynn.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2018/03/09/mass-effect-2-lead-writer-drew-karpyshyn-leaves-bioware-again.aspx

Tagi: BioWare BioWare Edmonton Electronic Arts Mass Effect™ 2