Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 21.02.2018 17:51
Fox n Forests to idealna platformówka dla miłośników 16-bitów
350V

Fox n Forests to idealna platformówka dla miłośników 16-bitów

Fox n Forests pojawi się w tym roku na PS4 i Nintendo Switch. Twórcy spróbują zjednać sobie starszych graczy, którzy tęskną za dawnymi czasami i erą 16-bitów. Czeka nas masa skakania i wymagający potyczek z bossami na połowę ekranu.

Fox n Forests zostało ufundowane w 2016 roku za sprawą zbiórki zorganizowanej na serwisie kickstarter. Teraz wydawca gry zapowiedział, że tytuł trafi na PS4 i Nintendo Switch

Więcej wiadomości o Fox n Forests znajdziesz w naszej bazie gier

Fox n Forests jest dwuwymiarową platformówką retro stylizowaną na produkcje z ery 16-bitowych konsol. Będzie to baśniowa przygoda osadzona w magicznym lesie. Studio chwali się, że zaoferuje ciężkie, ale sprawiedliwe wyzwanie dla najwytrwalszych graczy.

Fox n Forests - zwiastun z rozgrywką

Jako inspiracje dla Fox n Forests wymienia się liczne klasyki, które przez lata zdążył wejść do kultu. Twórcy wymieniają tutaj serie The Legend of Zelda, Castlevania, czy Wonder Boy i Super Ghouls 'n Ghosts.

Głównym bohaterem będzie lis o imieniu Rick posługujący się magiczną kuszą. Ta służy do walki na bliski i daleki dystans oraz potrafi zmieniać otoczenie wpływając na pogodę. Zmieniając porę roku natrafimy na gęsto poukrywane sekrety. Premiera jeszcze w tym roku.

Źródło: YouTube (FOXnFORESTS)

Tagi: Bonus Level Entertainment EuroVideo Fox n Forests playstation 4 wideo