Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 15.11.2017 17:17
Fighting EX Layer. Tajemnicza bijatyka od twórców Street Fighter Ex z betą
292V

Fighting EX Layer. Tajemnicza bijatyka od twórców Street Fighter Ex z betą

Fighting EX Layer to już oficjalna nazwa tajemniczej bijatyki przygotowywanej przez studio ARIKA - twórców Street Fighter EX. Ekipa odcina się od Capcom i wraca z własną grą, gdzie ujrzymy znanych i zupełnie nowych zawodników. 

Fighting EX Layer zostało ujawnione 1 kwietnia, więc wielu uznało, że przedstawiony prototyp to po prostu żart. Od dłuższego czasu wiadomo jednak, że będzie to poważna gra. ARIKA powraca z bijatyką, w której ujrzymy ich oryginalnych bohaterów znanych ze Street Fighter EX.

Fighting EX Layer otrzyma beta testy trwające aż dwa tygodnie. Rozpoczną się one z dniem 11 grudnia i pozwolą zagrać sześcioma postaciami: 

  • Kairi
  • Garuda
  • Skullomania
  • Darun Mister
  • Allen Snider
  • Shirase

Twórcy chcą w ten sposób dokładnie przetestować sieciową infrastrukturę, aby w dniu premiery rozgrywka przebiegała bez lagów i innych problemów.

Czym na tle licznej konkurencji wyróżni się Fighting EX Layer? systemem Gougi, który w założeniach przypomina kryształy ze Street Fighter X Tekken. Gracze otrzymają możliwość doboru kilku efektów i w ten sposób będą mogli personalizować swoją postać, zyskując funkcję odmieniające przebieg walki. Te dzielą się na kilka kategorii i mogą zwiększać nasze statystyki lub pozwalać łączyć ciosy, które normalnie byłyby niemożliwe do wyprowadzenia.

Fighting EX Layer - rozgrywka

 

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/11/15/fan-favourite-street-fighter-ex-characters-kairi-garuda-skullomania-and-more-return-in-fighting-ex-layer/

Tagi: Arika beta Fighting EX Layer playstation 4 wideo

Nie przegap