Street Fighter V Arcade Edition. Oferta sklepu zdradza istnienie gry

News
389V
Street Fighter V Arcade Edition. Oferta sklepu zdradza istnienie gry
Laughter | 20.09.2017, 20:29

Street Fighter V otrzyma prawdopodobnie rozbudowaną reedycję, która nie tylko odświeży grę, ale i spróbuje do niej zachęcić nowe grono użytkowników.

Street Fighter V cieszy się popularnością na arenie eSportowej, ale nie zawojowało rynku konsolowego. Capcom postanowiło przedwcześnie wypuścić swoją bijatykę, aby zdążyć na sezon turniejowy. W efekcie część graczy poczuła się rozczarowana zawartością i do tytułu na stałe przyczepiono łatkę gry nieskończonej. Nie pomógł nawet fakt, że gra od początku była tworzona w myśl idei platformy, którą studio będzie rozwijać latami.

Super Street Fighter V - plotka ujawnia plany Capcom

Street Fighter V jest nieustannie rozbudowywane i poprawiane. Pozycja otrzymuje cyklicznie nową zawartość i postacie, ale sprzedaż stoi praktycznie w miejscu. Produkt przez rok sprzedał się ledwie w nakładzie 1.6 miliona sztuk. Jest to wynik znacznie niższy od początkowych prognoz studia. Dla porównania - debiutujący w tym roku Tekken 7 potrzebował niecałych dwóch miesięcy na pobicie tego wyniku.

Street Fighter V miałoby otrzymać reedycję, która tchnęłaby w grę drugie życie i przekonała w końcu do siebie społeczność graczy. Capcom nie potrafi trzymać swoich planów w tajemnicy. Plotki o Super Street Fighter V pojawiły się w czerwcu i wychodziły z tego samego źródła, które przewidziało wszystkie postacie z Marvel vs. Capcom: Infinite i plany na DLC. Teraz sklep ShopTo dolał oliwy do ognia zamieszczając w swojej ofercie Street Fighter V Arcade Edition.

Street Fighter V Arcade Edition byłoby drugą szansą dla gry. Pakiet zawierałby wszystkie dodatki DLC wydane do tej pory oraz otwierał trzeci sezon produkcji. Ten miałby zostać poświęcony kultowym postaciom i wprowadzić do produkcji Sakurę, Sagata czy Blankę. Bijatyka doczekałaby się kolejnych zmian w balansie i odświeżonego interfejsu oraz nowych trybów gry, a w tym klasyczną drabinkę Arcade. Premiera według sklepu ma nastąpić 16 stycznia 2018 roku, co wydaje się być prawdopodobne. 

Pozostaje nam czekać na potwierdzenie wycieku lub zaprzeczenie ze strony Capcom.

Street Fighter V - zwiastun prezentujący Menat

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych