Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 29.05.2017 17:37
Tekken 7. Twórcy uczą grać i przedstawiają najważniejsze elementy systemu gry
784V

Tekken 7. Twórcy uczą grać i przedstawiają najważniejsze elementy systemu gry

Tekken 7 doczekało się kilku filmików instruktażowych. Dzięki nim nie tylko poznacie najważniejsze elementy systemu walki, ale i nauczycie się z nich korzystać.

Tekken 7 już w tym tygodniu zadebiutuje na rynku. Produkcja pojawi się 2 czerwca na PlayStation 4 i dla wielu fanów bijatyk będzie to główne danie tego roku. Tak jak każda gra z gatunku, Tekken 7 wymaga zaangażowania i zrozumienia systemu walki. Twórcy są tego świadomi i przygotowali dla graczy specjalnie nagrania.

Tekken 7. Zapowiedziano wielkie wydarzenie Tekken World Tour

Tekken 7 będzie posiadało niższy próg wejścia i zostało opracowane w taki sposób, aby nie zrażać do siebie mniej zaawansowanych graczy. Twórcy idą o krok dalej i objaśniają na materiałach wideo elementy, które gracze powinni opanować. Jeśli jesteście nowicjuszami to nowe nagrania na pewno bardzo Wam się przydadzą. Na pierwszy ogień idzie filmik objaśniający poruszanie się po arenie - wszak w samym Tekken Tag Tournament 2 istniało aż 8 sposobów na wstawanie z ziemi.

Tekken 7 - filmik instruktażowy na temat poruszania postacią

Poruszanie postacią jest bardzo ważne i na pierwszy rzut oka wygląda na proste. W praktyce jednak stanowi ono jeden z najbardziej wymagających aspektów do opanowania. Efektywne korzystanie z side-stepów i poruszania wgłąb planszy jest niezwykle istotne jeśli chcecie korzystać z narzędzi defensywnych i wyprowadzać od razu groźne kontrataki. Niektóre postacie posiadają również specjalne postawy, z których mogą wykonywać unikalne ataki. Jak więc widzicie - opcji jest naprawdę od groma.

Drugie wideo poświęcone Tekken 7 skupia się na systemach Rage.

Tekken 7 - Rage Art i Rage Drive

Tekken 7 wprowadza do serii element super ataków znanych z innych bijatyk (Street Fighter). Rage Art pozwoli wykorzystać pasek Rage, aby w prosty sposób wyprowadzić bardzo silny cios. Jeśli nim trafimy to możemy obrócić szalę zwycięstwa. Warto mieć na uwadze, że przeciwnik może go obronić lub uniknąć, więc z tej funkcji trzeba umieć korzystać z głową, bo inaczej wystawimy się tylko na silną kontrę. Rage Drive to z kolei opcja o wiele bardziej taktyczna. Dzięki tej funkcji możemy rozpocząć kombinację ataków, która normalnie byłaby niemożliwa w danej sytuacji.

Nowością jest również Power Crush, który był w podobnej formie obecny w grze Free to Play - Tekken Revolution

Tekken 7 - system Power Crush

Jest to kolejna mechanika zapożyczona z innych bijatyk. Ataki typu Power Crush pozwalają absorbować cios przeciwnika. Dzięki temu nasza akcja nie zostaje przerwana. Trzeba jednak uważać, bo niskie ataki i chwyty mają przewagę nad Power Crush.

Jedną z najciekawszych nowości jest nowy tryb sieciowy pozwalający w prosty sposób tworzyć fanowskie turnieje.

Tekken 7 - Tryb turniejów online

Tryb turniejowy pozwoli zaprosić do zabawy wielu graczy. Organizatorzy w łatwy sposób ustalą poszczególne zasady i stworzą drabinkę turniejową. Będzie to ogromne ułatwienie przy wszelkich spotkaniach i sieciowych inicjatywach.

Katsuhiro Harada opowiedział również o procesie tworzenia postaci.

Tekken 7 - tworzenie postaci

Tworzą postać twórcy zaczynają od idei, którą chcą osiągnąć. Za przykład podano postać, która ma być prosta w opanowaniu. Jedną z takich zawodniczek jest debiutująca w Tekken 7.

Źródło: YouTube (BANDAI NAMCO Entertainment Europe)

Tagi: Bandai Namco namco bandai PlayStation 4 Tekken 7 wideo