Daniel Stroński Daniel Stroński 24.05.2017 21:02
Sony Santa Monica zapowiada drugą falę gier na PlayStation VR
811V

Sony Santa Monica zapowiada drugą falę gier na PlayStation VR

PlayStation VR jest już na rynku od pół roku, ale premierowy zalew gier mocno przystopował. Zbliżają się targi E3, a twórcy serii God of War zapowiadają drugą falę VR-owych gier.

Co Sony Santa Monica ma do wirtualnej rzeczywistości? Ojcowie serii God of War łączyli już siły z inn ymi studiami przy produkcji takich tytułów jak Here They Lie czy Bound, a dwa lata temu, gdy gogle PlayStation VR mogli zobaczyć nieliczni, jednym z "doświadczeń" przedstawiających moc sprzętu było God of War VR Experience, które Shuhei Yoshida bardzo sobie chwalił, wspominając wyrzeźbione ciało Kratosa na miejscu własnego.

PSVR z umiarkowanie dobrą sprzedażą w tym roku

W rozmowie z serwisem VRFocus, jeden z pracowników Sony Santa Monica zdradził, że mają w swoich szeregach specjalistów od wirtualnej rzeczywistości, ale na razie nie było pomysłu, w którym mogliby się sprawdzić. Przynoszone do dewelopera pomysły pochodzą głównie z imprez game jamowych. Niebawem ma jednak nadejść "druga fala" gier, w której studio weźmie udział:

W Santa Monica pracują nad czymś dużym. Pełnoprawnym tytułem drugiej fali gier [na PS VR]. Niedługo zostanie ujawniony i jestem przekonany, że trafi do core'owej części posiadaczy konsol PlayStation, ale nie mogę nic więcej powiedzieć.

Serwis nie ujawnił nazwiska swojego rozmówcy, ale biorąc pod uwagę doświadczenie studia, jest to całkiem prawdopodobne. PS VR sprzedaje się lepiej od swoich znacznie droższych konkurentów, a nadchodzące targi to świetna okazja, by zapowiedzieć napływ nowych gier w wirtualnej rzeczywistości. Kto wie, może nowe God of War będzie miało jakiś dodatkowy poziom, który przejdziemy z goglami na głowie.

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/05/sony-santa-monica-working-on-2nd-wave-playstation-vr-title/

Tagi: PlayStation 4 PlayStation VR sony sony santa monica