Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 18.05.2017 20:25
Destiny 2. Zwiastun fabularny, rozgrywka i pierwsze konkrety!
1377V

Destiny 2. Zwiastun fabularny, rozgrywka i pierwsze konkrety!

Destiny 2 zostało dzisiaj w pełni ujawnione. Bungie wystartowało z imprezą, która dostarcza istny wysyp cennych informacji i materiałów na temat kolejnego rozdziału tej wielkiej, kosmicznej marki.

Destiny 2 wyszło z cienia i zostało w pełni zaprezentowane na trwającej własnie imprezie. Inicjatywa potrwa 8 godzin i przez ten czas dziennikarze mogą zapoznać się z przygotowywaną kontynuacją. Oznacza to, że będziemy otrzymywać w najbliższym czasie wysyp materiałów o grze. News będzie aktualizowany.

Destiny 2 - pierwszy pokaz bezpośredniej rozgrywk

Destiny 2 w końcu otrzymało czystą rozgrywkę. Na pierwszy ogień idzie zwiastun prezentujący urywki bezpośredniej zabawy. Wycinek prezentuje fragment, który prawdopodobnie będzie pełnił rolę prologu i ukazuje inwazję rasy Cabal oraz zniszczenie Tower, które ma miejsce na samym początku gry.

Destiny 2 - oficjalny zwiastun

Destiny 2 to także historia i bardziej złożona fabuła. Nie mogło więc zabraknąć specjalnego materiału skupiającego na tym aspekcie. Otrzymaliśmy więc drugie wideo w formie zwiastuna fabularnego, który przybliża losy i przeszłość bohatera o imieniu Zavala.

Destiny 2 - zwiastun fabularny

Destiny 2 otrzyma oficjalne wsparcie dla klanów oraz przebudowany tryb wieloosobowy Crucible. Zostanie on ograniczony do toczenia pojedynków w wariantach 4vs4. Twórcy chcą się skupić na rywalizacji mniejszych drużyn. Zmian doczeka się też interfejs, który od teraz będzie pokazywał czy wróg posiada ciężką amunicje. Jednym z nowych trybów będzie Countdown, ale nie podano szczegółów na jego temat.

Gra dostanie też bardziej otwarty świat, który będzie zamieszkiwany przez bohaterów niezależnych - będziemy mogli wykonywać dla nich zadania poboczne. Wspomniano tutaj o polowaniu na zamknięte skrzynie ze skarbami, gdzie będziemy odkrywać lokacje Lost Sectors. W nich czekać będzie boss trzymający klucz do skarbu. Studio obiecuje więcej publicznych wydarzeń i heroicznych celów stanowiących większe wyzwanie. Potwierdzono również obecność czterech nowych światów: Titan, Io, Nessus i  European Dead Zone. Wszelkie aktywności będzie można odpalać z powierzchni planet bez konieczności powrotu na orbitę. Tyczy się to również podróży międzyplanetarnych. Ma to znacznie upłynnić obcowanie z grą.

Destiny 2 - nowe planety ukazane na wideo

Destiny 2 wprowadzi zmiany odnośnie dołączania do meczy. Pierwsza odsłona oferowała raidy Nightfall Strikes, które były najtrudniejszymi i najbardziej wynagradzanymi aktywnościami. Funkcja nie pozwalała na wyszukiwanie graczy i wymagała zgranej grupy użytkowników, którzy umawiali się na własną rękę. Tym razem Bungie opracowało system Guided Games przewidziany dla samotnych graczy - dzięki niemu będziecie mogli wyszukać klany, przeczytać o nich krótkie informacje i zdecydować, z którą drużyną chcecie zagrać. Dzięki temu samotni gracze będą mogli łatwiej brać udział we wszystkich funkcjach gry, a osoby z brakującym członkiem drużyny w szybki sposób zapełnią lukę.

Destiny 2 - system klanów i Guided Games

Wsparcie klanów pozwoli na tworzenie własnych grup, organizowanie społeczności i zarządzanie jej członkami. Będziemy mogli spersonalizować swój baner będący ikoną klanu. Wszystko to bez wychodzenia z gry i korzystania z zewnętrznych stron. Twórcy obiecują także specjalne nagrody klanowe.

Źródło: YouTube (destinygame)

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 PlayStation 4 wideo