Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 28.03.2017 10:37
Uncharted: The Lost Legacy stało się większe niż zakładano
1871V

Uncharted: The Lost Legacy stało się większe niż zakładano

Uncharted: The Lost Legacy nie powstawało jako samodzielny dodatek. Zanim przygoda Chloe nabrała ostatecznej formy, rozważano kilka różnych pomysłów.

Uncharted: The Lost Legacy zaczynało początkowo jako Uncharted 5, ale Naughty Dog skupione było na produkcji The Last of Us Part II, więc ostatecznie porzucono ten pomysł. Zespół też zastanawiał się nad tym kogo z bohaterów uczynić protagonistą nowej opowieści. Zanim zdecydowano się na Chloe i Nadine rozważano kilka innych opcji.

Uncharted: The Lost Legacy w naszej bazie gier.

Uncharted: The Lost Legacy miało początkowo opowiedzieć historię Sully'ego, ale jednocześnie problemem okazał się jego wiek. Twórcy nie chcieli cofać się do lat jego młodości, podczas której służył w marynarce. Nie pasowało to do charakteru serii, więc również i ten pomysł został porzucony. Rozważano też Cassie, ale ostatecznie pojawił się pomysł skupienia się na Chloe.

Mamy tę wyjątkową okazję do zrobienia czegoś, co będzie odosobnionym dziełem. W przeciwieństwie do Left Behind, które było uzupełnieniem opowieści z The Last of Us. The Lost Legacy to coś odłączonego, ale dziejącego się w tym samym uniwersum. Możemy spojrzeć na relacje znanych nam postaci z całkiem innej perspektywy.

Uncharted: The Lost Legacy miało być długością podobne do Left Behind, ale ostatecznie się to nie udało, mimo iż zespół chciał stworzyć coś niewielkiego. Projekt stał się jednak większy niż sami przypuszczali i ostatecznie stwierdzono, że jak na uniwersum Uncharted przystało, trzeba uczynić to większym. Dodatek ma pojawić się jeszcze w tym roku, ale data premiery nie jest jeszcze znana.

Uncharted: The Lost Legacy na zwiastunie

 

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2017/03/27/why-uncharted-the-lost-legacy-became-a-stand-alone-expansion.aspx

Tagi: Naughty Dog playstation 4 Sony Interactive Entertainment Uncharted: The Lost Legacy