Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.02.2017 10:37
Dissidia: Final Fantasy na konsoli wzbogaci się o tryb fabularny
386V

Dissidia: Final Fantasy na konsoli wzbogaci się o tryb fabularny

Dissidia: Final Fantasy nadal pozostaje tytułem wyłącznie dostępnym na automaty. Co prawda Square Enix kilkukrotnie mówiło o przeniesieniu gry na konsolę (w domyśle - PS4), ale na razie nic z tych słów się nie urodziło. I jeszcze trochę czasu minie zanim zobaczymy oficjalne konsolowe wydanie gry.

W trakcie otwierającej 30 lecie serii Final Fantasy ceremonii, Dissidia: Final Fantasy była nieobecna. Dlaczego? Ujawniają to w rozmowie z redaktorem Famitsu producent gry - Ichirou Hazama i Takeo Kujiraoka będący reżyserem. Jak powiedzieli w Famitsu, nieobecność Dissidii spowodowana była tym, że nie mieli do pokazania nic, co spełniało by ich wysokie oczekiwania i nie było zawodem. Oczywiście to nie tak, że nad grą nikt nie pracuje, wręcz przeciwnie. Ale uznano, że jeśli w roku 30 urodzin serii ma być coś pokazane, to niech zostawi to świetne wrażenie.

Mapa z Final Fantasy XII w Dissidii

Co prawda większość spodziewała się oficjalnej zapowiedzi konsolowej wersji gry z detalami na temat jej wydania, ale jak wiemy - nic takiego nie miało miejsca. Nie musimy się martwić jednak, że gdy gra trafi na PS4 to zaoferuje jedynie pojedynki 3 na 3. Hazama i Kujiraoka potwierdzili, że gdy Dissidia: Final Fantasy trafi na konsolę, otrzyma podobnie jak dwie poprzednie odsłony z PSP pełny tryb fabularny.

Panowie przyznali także, że na poważnie myślą o Dissidii w kategorii rynku e-sportu i zastanawiają się jak wykorzystać szansę, by akurat ich gra trafiła na ten rynek i zdobyła odpowiednio dużą popularność. W ich głowach kotłuje się między innymi myśl o międzynarodowym turnieju zrobionym z rozmachem, ale na razie to wszystko są niezrealizowane (jeszcze) plany. Czy Dissidia: Final Fantasy jako gra e-sportowa miałaby sens? Wydaje się, że tak. Walki toczone są 3 na 3 na dosyć rozległych arenach, a każda z postaci różni się na tyle, że spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie i będzie zmuszony współpracować z innymi.

Pytaniem pozostaje tylko, kiedy gra trafi na konsole, mając na uwadze, że w produkcji brakuje jeszcze wielu zawodników z poprzednich odsłon z PSP, a te przecież miały pojawić się wpierw na automatach, a potem na konsolach, dając łącznie liczbę 50 postaci do wyboru z opcją późniejszego poszerzenia w formacie DLC.

Dissidia: Final Fantasy - Sephiroth

 

Źródło: http://gematsu.com/2017/02/dissidia-final-fantasy-console-will-story-mode-enhancements

Tagi: Dissidia: Final Fantasy playstation 4 Square Enix team ninja wideo