Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.01.2017 13:56
Guerrilla Cambridge zostanie zamknięte
547V

Guerrilla Cambridge zostanie zamknięte

Guerrilla Cambridge, studio które ostatnio stworzyło RIGS: Mechanized Combat League zostanie zamknięte. Taką  decyzję podjęło Sony, kontynuując restrukturyzację europejskich studiów deweloperskich.

Guerrilla Cambridge kilka tygodni temu wypuściło jedną ze startowych gier na PlayStation VR - RIGS: Mechanized Combat League. Gra jednak musiała okazać się sporą klapą jeśli chodzi o sprzedaż, gdyż Sony postanowiło zamknąć studio i zwolnić wszystkich pracowników (około 80 deweloperów). Oczywiście pracownicy nie zostaną na lodzie, bo Sony wypłaci wymagane kwestie, a także pomoże znaleźć im nowych pracodawców.

Więcej o RIGS: Mechanized Combat League

Decyzja podjęta przez europejski oddział Sony Interactive Entertainment jest elementem strategii reorganizacji prac deweloperów w Europie. Sony w komunikacie wypuszczonym do prasy poinformowało, że decyzja co prawda była ciężka, ale niezbędna by SIEE zdrowo funkcjonowało.

Guerrilla Cambridge powstało w 1997 roku jako SCE Cambridge Studios. Jeszcze w tym samym roku w sprzedaży pojawiło się Beast Wars Transformers na PlayStation. Rok później zadebiutowała ich najpopularniejsza gra - Medievil, a dwa lata po niej - kontynuacja pod postacią Medievil 2. Ostatnią grą na PSX-a było C-12: Final Resistance. Na PlayStation 2 deweloper pojawił się w 2003 roku z Ghost Hunterem i Primalem, tworząc jeszcze przenośną wersję Medievila i LittleBigPlanet.

W 2012 roku SCE Cambridge zostało przemianowane na Guerrilla Cambridge i otrzymało do prac markę Killzone, tworząc jedną z najlepszych gier na PS Vita - Killzone: Najemnik. Niestety mimo jakości, gra sprzedała się bardzo źle i studio dostało jak teraz wiemy - ostatnią szansę. Ich ostatnia gra, RIGS tworzone na PS VR nie zebrało olśniewających ocen, a i sprzedaż musiała być niezadowalająca. Więc kolejne studio w Wielkiej Brytanii zostało zamknięte (kilka lat temu zamknięto Studio Liverpool, BigBig, a później Evolution Studios).

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-01-12-guerrila-cambridge-to-close

Tagi: Guerrilla Cambridge sony