Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 24.10.2016 10:53
Nie trwają obecnie praktycznie żadne prace nad The Elder Scrolls 6
666V

Nie trwają obecnie praktycznie żadne prace nad The Elder Scrolls 6

Gracze dotychczas uważali, że odpowiedzi szefa marketingu Bethesdy, Pete'a Hinesa, to tak zwana "PR-owa ściema". Przynajmniej jeśli chodzi o The Elder Scrolls 6, czyli następce Skyrima. Hines jednak potwierdził oficjalnie dwa dni temu, że Bethesda NAPRAWDĘ nie pracuje obecnie nad The Elder Scrolls 6.

Choć The Elder Scrolls 6 prawie na pewno kiedyś trafi na rynek, Bethesda Softworks potwierdziło, że na chwilę obecną gra nie jest na żadnym etapie prac, o jakichkolwiek wersjach pre-alfa nie ma co nawet wspominać. Skąd taka informacja? Hines już wcześniej wspominał, że prace nad grą wcale nie trwają i fani wciąż zaczepiali go pytaniami, kiedy pojawi się kolejna część, dlatego też Hines potwierdził oficjalnie na Twitterze, że nie ma obecnie żadnych prac. Bethesda Softworks na chwilę obecną ma inne plany, co do swoich marek.

Znając cykl produkcyjny Bethesdy możemy śmiało założyć, że następca Skyrima raczej nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat. Należy pamiętać, że na rynku gier RPG fantasy pojawiła się potężna konkurencja w postaci chociażby Wiedźmina, co oznacza, że czegokolwiek Bethesda Softworks nie zamierza, pojawią się na pewno porównania. W takiej sytuacji lekko przestarzała już formuła Skyrima może się nie sprawdzić, co też wymaga innego podejścia do projektu gry.

Na szczęście to nie jest taki, że fani cyklu The Elder Scrolls zostali z niczym. Przypominamy chociażby o mającym premierę za kilka dni The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (PS4).

Źródło: Twitter

Tagi: Bethesda Softworks pete hines the elder scrolls 6 The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition