Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 10.08.2016 14:09
No Man's Sky może dostarczyć zupełnie nowych doświadczeń na PS4 Neo
1434V

No Man's Sky może dostarczyć zupełnie nowych doświadczeń na PS4 Neo

PlayStation 4 Neo otworzy drzwi do nowych doświadczeń, jakie będzie mogło zapewnić No Man's Sky (PS4). Sean Murray z Hello Games opowiedział o tym dla Daily Star.

Jak powiedział Murray:

Jeśli gracie w inną grę i deweloperzy ją remasterują, najczęściej podbijają tekstury i tego typu rzeczy. Dzieje się tak z powodu geometrii i kształtu świata, jego projektu. Zmiany spowodują, że wszystko to zniknie. Pamiętajcie, że nad tymi grami pracowała setka osób przez tysiące godzin.

Potem wyjaśnił, że ten problem nie dotyczy jednak No Man's Sky (PS4) ze względu na unikalny generator świata.

W naszej grze wszystko jest generowane proceduralnie. Oznacza to, że mocniejsza maszyna pozwoli nam nie tylko podbić tekstury i ilość klatek na sekundę. Możemy zmienić całe doświadczenie.

Widzieliście to zresztą na liście zmian kolejnych aktualizacji. Możemy zmienić naprawdę wiele rzeczy, bo mamy pełną kontrolę nad projektem. Z mocniejszym sprzętem możemy dodać więcej drzew i liście. Możemy stworzyć immersję nowych światów lub zupełnie nowe światy.

Ze słów Murraya wynika, że mocniejsza konsola pozwoli dokonać wielu zmian w No Man's Sky (PS4). Pytanie brzmi, czy - jeśli zostaną dokonane - będą dostępne w formie łatki czy też w ramach "No Man's Sky Remastered". O tym jednak przekonamy się za kilka miesięcy.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/no_mans_sky/news/no_mans_sky_could_be_a_fundamentally_different_experience_on_ps4_neo.html

Tagi: Hello Games No Man's Sky playstation 4