Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 02.08.2016 15:12
Battlefield 1 - 3D Spotting i Auto Heal nie zostaną usunięte z gry
817V

Battlefield 1 - 3D Spotting i Auto Heal nie zostaną usunięte z gry

W zeszłym miesiącu niektórzy szczęśliwi gracze mieli okazję wypróbować Battlefield 1 (PS4) dzięki zamkniętej alfie. Po testach gracze pytali DICE, co zostanie usunięte, a co zostanie poprawione. Chodzi tu elementy takie jak automatyczne leczenie lub tak zwany "3D Spotting". Producent gry postanowił odpowiedzieć.

Za pośrednictwem Twittera producent gry, David Sirland, został zapytany, czy "3D Spotting" i automatyczne leczenie zostanie usunięte z Battlefield 1 (PS4).

O ile automatyczne leczenie, standard wielu gier FPS, nie wymaga za wielu wyjaśnień, to pod hasłem "3D Spotting" kryją się wyświetlane nad głowami graczy znaczniki, dzięki którym przykładowo widzimy kolegów z drużyny przez ściany. Problem polega na tym, że w ten sposób - zależnie od dystansu - możemy dostrzec też wrogów. Część graczy to denerwuje, gdyż wiedząc, jak ustawia się znacznik, można bez większego problemu celować przykładowo w głowę, nie widząc nawet sylwetki przeciwnika.

Ze słów Sirlanda wynika, że ani automatyczne leczenie, ani "3D Spotting" nie zostaną usunięte gry. Doczekają się jednak licznych poprawek w stosunku do poprzednich gier DICE.

Jako przyczynę zaimplementowania pasywnego dostrzegania przeciwników, Sirland podaje, że DICE nie chce, aby gracze musieli wciskać dodatkowe przyciski w trakcie wymiany ognia.

Biorąc pod uwagę, że Battlefield 1 (PS4) wciąż jest w produkcji, jeszcze wiele się zmieni do 21 października, czyli dnia premiery gry.

Źródło: Twitter

Tagi: battlefield 1 DICE Electronic Arts playstation 4