Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 11.07.2016 09:26
No Man's Sky nie zajmie dużo miejsca na naszych twardych dyskach
1344V

No Man's Sky nie zajmie dużo miejsca na naszych twardych dyskach

Produkcje z otwartym światem ważą zazwyczaj strasznie dużo, gdyż przechowanie wszystkich tekstur i modeli to spory problem, jednak sprawa wygląda nieco inaczej, jeśli chodzi o wszechświat generowany proceduralnie. Ile miejsca musimy przygotować dla No Man's Sky (PS4)?

Sean Murray, jeden z twórców No Man's Sky (PS4) na swoim koncie na Twitterze odpowiedział na pytania fanów odnośnie wagi gry. Obecna wersja zajmuje jedynie 6 GB, z czego większość to pliki audio, co może dla niektórych być zaskakujące, w końcu tak wiele słyszeliśmy o tym, jak ogromna ma to być produkcja, jednak generowane światy nie potrzebują dużo danych, jedynie mnóstwo skomplikowanych algorytmów, które same nie ważą aż tak dużo. 

Oczywiście w dniu premiery waga tytułu może się zwiększyć, gdyż twórcy już zapowiedzieli aktualizacje nad którą pracują. Niestety nie wiemy ile miejsca będzie ona zajmować, ani czego będzie dotyczyć. 

Premiera gry została odbędzie się 10 sierpnia tego roku. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/07/10/no-mans-sky-takes-only-6-gb-on-disk-passed-certification-in-europe-u-s-and-asia/

Tagi: Hello Games No Man's Sky playstation 4 sean murray